موج رسا
عکاس و خبرنگار زنجانی:

عکاس و خبرنگار زنجانی گفت: سه ماه کارکردم تا ضبط صوتی بخرم که بتوانم تظاهرات زنجانی ها را ضبط کنم.

کد خبر: ۱۰۳۸۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۲

مسعود بابازاده در گفت و گو با خبرنگار موج رسا با اشاره به اینکه در فعالیت های قبل از انقلاب اسلامی برای مقابله با رژیم ستمشاهی حضور داشته است، افزود: تلاش می کردم صدای تظاهرات مردم را که شبانه به خیابان ها می آمدند و  در شرایط سخت سرما و محاصره نیروهای نظامی و امنیتی در تظاهرات شرکت میکردند، ضبط کنم تا یادگاری از این دوران باقی بماند.

 

مسعود بابازاده

 

وی با اشاره به اینکه در سال 57 و در جریان تظاهرات مردم با ضبط صوتی که سه ماه در شرکت ساختمانی کار کرده بودم، خریده بودم، صدای مردم را ضبط می کردم، خاطرنشان کرد: آن موقع تنها 16 سال داشتم.

این نویسنده و تهیه کننده برنامه های جنگی با بیان اینکه 26 دی ماه هنگامی که شاه فرار کرد مردم به خیابان ها آمدند و شادی و نشاط کردند، افزود: صدای این روز باشکوه را نیز ضبط کرده ام.

بابازاده با اشاره به اینکه با فرار شاه نام بسیاری از خیابان های شهر عوض شد، افزود: تغییر نام خیابان فرمانداری به شهدا و میدان پهلوی به انقلاب را ضبط کرده ام.

وی با بیان اینکه با اینکه سن کمی داشتم اما در مجالس مخفی و انقلابی شرکت می کردم، گفت: این مجالس منبعث از مسجد و منبر و با حضور علمای مطرح زنجانی و علمای غیر بومی بود.

این نویسنده و خبرنگار از حضور خود در برنامه های صدا و سیما به عنوان گوینده برنامه های جنگی خبر داد و گفت: تهیه کنندگی برخی از برنامه ها را بر عهده داشتم.

بابازاده با بیان اینکه آن موقع ها مسئول تبلیغات گردان ولیعصر (عج) زنجان بودم، افزود: در سال 63 در این گردان فعالیت داشتم.

وی با اشاره به اینکه همه تلاش خود را به کار گرفتم تا نخستین تظاهرات مستقل بانوان در کشور به نام بانوان زنجانی ثبت شود، افزود: تا 9 شهریور سال 57 هیچ تظاهراتی مستقلی از سوی بانوان در کشور برگزار نشده بود.

گفتنی است، مسعود بابازاده ، متولد 1339 شهر زنجان است که از ابتدا علاقه مند به فعالیت های فرهنگی و هنری در راستای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بوده و همین وی را به وادی نویسندگی این عرصه کشانده است. 

 این نویسنده دفاع مقدس سابقه خبرنگاری این عرصه را نیز دارد.

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: