موج رسا
کد خبر: ۱۰۳۹۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۰

به گزارش موج رسا, به نقل از جهان، شاید اگر کارنامه وکلای ایرانی را بررسی کنید، سوابق هیچ وکیلی به اندازه "سید محمود علیزاده طباطبایی" شما را متعجب نمی کند.

کلکسیونی از پرونده های معاندین، جاسوس ها، مفسدان اقتصادی و افرادی که به نوعی با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران مشکل داشتند و آقای طباطبایی در قامت وکیل مدافع، از آنها حمایت کرده است. وکیل دادگستری و البته فعال اصلاح طلبی که مدعی است تابه حال از هیچ ناحقی دفاع نکرده و حتی اگر پیش بیاید از منافقین هم دفاع می کند!

او در جریان محاکمه دستگیرشدگان حوادث پس از انتخابات ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ وکالت برخی متهمین مانند محمد عطریانفر، شاپور کاظمی، کامبیز نوروزی، سعید لیلاز و همچنین میر حسین موسوی را در پرونده شکایت وی از روزنامه جوان بر عهده داشت.
 

 

دفاع از سیدمحمد خاتمی تا مهدی هاشمی

طباطبایی تا کنون بارها وکالت پرونده خاندان هاشمی رفسنجانی را برعهده داشته و این روزها نیز سرگرم پرونده پیچده مهدی هاشمی است. پرونده ای که این روزها‌ افکار عمومی در انتظار صدور رای قاطع قوه قضائیه در خصوص متهم ردیف اول آن است.

طباطبایی وکالت سید محمد خاتمی در موضوع "ممنوع‌الخروج شدن" را هم برعهده دارد. هرچند که پیشتر، یک منبع نزدیک به رئیس دولت اصلاحات اعلام کرده بود این فرد، فقط در جریان ثبت شکایت از روزنامه کیهان از طرف دفتر خاتمی وکالت داشته و سایر اظهارات وی، ارتباطی با رئیس دولت اصلاحات ندارد. این منبع به سایت جمعی از اصلاح طلبان مجلس گفته است: "اوائل تابستان سال گذشته، آقای علیزاده طباطبایی از طرف دفتر آقای خاتمی وکالت داشت که شکایتی را علیه روزنامه کیهان ثبت کند و ایشان هیچ وکالت دیگری از آقای خاتمی ندارد."

موضوع وقتی جالب می شود که بدانید، برخی همکاران آقای طباطبایی همچون، محمد مصطفایی،‌ قاسم شعله سعدی که سابقه ای مشابه وی داشته و در دفاع از پرونده افراد مسئله دار ید طولایی دارند، از کشور فرار کرده و آن سوی آبها، رسما در قامت اپوزسیون خارج از کشور بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند.

اما مروری بر کارنامه ی وکیل مهدی هاشمی، سوابق کاری وی و متهمانی که او وکالت آنها را برعده داشته را بهتر مشخص می کند.

مدیرمسئول روزنامه "مردم امروز"

طباطبایی اخیرا بعد از توقیف روزنامه "مردم امروز" وکالت مدیر مسئول این روزنامه را هم بر عهده گرفته است. روزنامه ای که چندی پیش تیتر و عکس صفحه اول آن در حمایت از "شارلی ابدو" نشریه هتاک به پیامبر اعظم اختصاص داشت. توقیف این روزنامه از سوی دادستانی تهران صورت گرفته است.

 

 

شهرام جزایری (اخلالگر بزرگ بانکی کشور)

کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که شهرام جزایری عرب مشهور به اخلالگر در نظام اقتصادی کشور را نشناسد.

جزایری در سال ۸۱ و در حالی که در سن ۲۹ سالگی قرار داشت، بازداشت شد. وی به اتهام ایجاد و تاسیس حدود ۵۰ شرکت مختلف بازرگانی، کسب اعتبار موهوم از طریق مانورهای متقلبانه، برداشت ۳۸ میلیارد و ۱۰ میلیون ریال به دفعات مختلف و پرداخت آن به اشخاص به عنوان رشوه و جعل اسناد تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. در همین حال، جزایری در فاصله سال‌های ۷۵ تا ۸۰ نزدیک به ۱۰۱ میلیون دلار نیز از شبکه بانکی وام ارزی دریافت کرده بود. تبانی در معاملات دولتی، اغوای مسئولان بانک‌ها، تسهیل و دریافت ارز، عدم به کارگیری تسهیلات در امر صادرات و واردات و ایجاد رکود در امر صادرات، تهیه پیمان نامه‌های غیر قانونی و اخذ مقادیر قابل توجهی از این طریق از جمله کیفر خواست نماینده مدعی العموم وی علیه او بود. بیش از ۵۰ تن به عنوان شرکای جرم وی روانه دادگاه شدند.

امیر حکمتی (جاسوس آمریکایی)

امیر حکمتی برای تشکیلات وزارت دفاع انگلستان از ماه مارس تا ماه آگوست سال ۲۰۱۰ کار می‌کرده و اطلاعات این همکاری، از سوی "برایان روهکاسه" سخنگوی BAE سیستم انگلستان اعلام‌شده که اکنون فاش شده‌است. در این اطلاعات آمده‌است که وزارت دفاع انگلستان به‌مدت ۳ ماه به امیر حکمتی تعلیم داده‌است و از او برای اهداف ویژه‌ای که در ایران در نظر داشته استفاده‌ کرده تا اطلاعاتی که می خواهد را به‌دست آورد.


 

بعد از دستگیری امیر میرزایی حکمتی و پخش اعترافات تلویزیونی او خبر محکومیت امیر میرزایی حکمتی به اعدام از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب منتشر شد و دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۰ دفتر سخنگوی قوه قضائیه با تایید این خبر به ایسنا گفت: حکم صادره به وکیل متهم ابلاغ شده است و این حکم قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است. اما بعدها، سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران «امیر میرزایی حکمتی» را به ۱۰ سال حبس محکوم کرد و این حکم در دادگاه تجدید نظر استان تهران قطعی شده است.

سعید ملک پور (گرداننده یکی از بزرگترین و مشهورترین سایتهای مستهجن)

یکی از این مجرمان، شخصی به نام "سعید ملک پور" با نام مستعار "سیاوش حسین خانی" گرداننده یکی از بزرگترین و مشهورترین سایتهای پورنو فارسی به نام "آویزون" و حامی چندین سایت مستهجن معروف دیگر بود که در خارج از کشور زندگی می کرد و در مهرماه ۱۳۸۷ بازداشت شد.
 

 

سعید ملک پور پس از طی مراحل قانونی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام اهانت به مقدسات و اصول و ارزشهای دینی، توهین و فحاشی به معصومین (ع) و اعتقادات اسلامی، گردآوری و انتشار محتوای ضداخلاقی و ضددینی خارجی، گردآوری، تولید و انتشار محتوای ضداخلاقی و ضددینی ایرانی (به زبان فارسی)، آموزش مسائل غیراخلاقی و غیررسمی، تولید و انتشار محتوای روابط نامتعارف جنسی مانند روابط جنسی با محارم، ضربدری، همجنسگرایی، فتیشیسم و...، تحریک جوانان در مسائل جنسی و عضوگیری از آنان برای ایجاد گروه های اینترنتی، تهیه و انتشار تصاویر تجاوز به عنف و زورگیری از دختران و بانوان ایرانی و انتشار تصاویر برهنه دختران و بانوان ایرانی از طریق دوربین مخفی و هک وب کم از سوی قاضی مقیسه محاکمه و به اعدام محکوم شد.

عبدالحسین هراتی (هتاک به امام خمینی)

"عبدالحسین هراتی" چندی پیش از سوی مسئولان دانشگاه آزاد به عنوان سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد منصوب شد اما با روشن شدن سوابق و مواضع هراتی بعد از مدتی وی از این سمت کنار گذاشته شد. حجت‌‌الاسلام طه هاشمی درباره نتایج بررسی‌های این معاونت درباره عبدالحسین هراتی گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده و علیرغم جواب مثبت استعلام‌های وزارت اطلاعات و حراست دانشگاه آزاد به این نتیجه رسیدیم که به کار آقای هراتی در دانشگاه آزاد پایان دهیم.
 

 

هراتی پیشتر، سرپرست سابق اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد اسلامی و مشاور فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است. او پس از حوادث انتخابات ۱۳۸۸، در نامه‌ای به مهدی کروبی از اقدامات میرحسین موسوی و وی تقدیر و از انقلاب اسلامی و عملکرد و افکار امام خمینی (ره) بشدت انتقاد کرد.

محمد علی طاهری (رهبر فرقه کیهانی)

چند سالی است فرقه‌ای به نام کیهانی با بحث ادعای درمان و درمان‌گری در جامعه فعالیت خود را آغاز کرده و تلاش دارد این بحث درمان‌گری را با نگرش عرفانی بیان و در این مورد استناداتی از قرآن نیز بیاورد تا این تصور بوجود آید که فعالیت های آنان ریشه قرآنی دارد. رهبر این فرقه کار خود را به شیوه مدیتیشن آغاز کرده است.

وی سال گذشته یک بار دستگیر شد(۲۹ فروردین ۸۹) و دو ماه در بازداشت به سر برد. در بازداشت مشخص شد طاهری اقداماتی بر ضدامنیت کشور انجام داده است. طاهری قبل از دستگیری سفرهایی را به برخی کشورهای اروپایی داشته است و پس از هماهنگی در برخی از کشورها دفتر تشکیل داده و فعالیت را در این کشورها آغاز کرده است. طاهری ارتباطات قوی با کشورهایی که الان پایگاه آمریکا در منطقه است برقرار کرده است.

هادی حیدری ( کاریکاتوریست توهین کننده به ارزش های اسلامی و از فعالان فتنه ۸۸)

پس از شروع فتنه در سال ۱۳۸۸ وی با شرکت در تجمعات و اغتشاشات و آشوب‌های غیر قانونی به جمع براندازان نظام جمهوری اسلامی پیوست اما همانند دیگر اعضای حزب متبوعش به زندان نرفت. وی در بیرون از زندان مسیر دیگری را در فتنه دنبال می‌کرد، او با کشیدن طرح‌ها و کاریکاتورهایی از زندانیان امنیتی اعم از مرتبطین با گروهک تروریستی منافقین تا طرفداران تجزیه ایران قصد آن داشت تا نام محکومان امنیتی را بر سر زبان‌ها زنده نگهدارد.

همکاری‌ حیدری با روزنامه‌های زنجیره‌ای حتی با توقیف مطبوعاتی که به دلیل جرایم امنیتی از انتشارشان جلوگیری شده بود متوقف نشد بلکه در سال ۱۳۸۲ مدیر هنری روزنامه وقایع اتفاقیه(به مدیر مسئولی مصطفی خانزادی) می‌شود وسپس به عنوان دبیر سرویس طرح و کاریکاتور روزنامه اقبال در سال‌های ۱۳۸۳ و ۱۳۸۴ می‌شود. از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۸۸ نیز به عنوان دبیر سرویس کاریکاتور ارگان رسمی حزب غیرقانونی اعتماد ملی انتخاب می‌شود و از همان‌جا ارتباط صمیمانه‌ای با مسیح علی‌نژاد برقرار می‌کند.
 

 

از دیگر اقدامات ضد امنیتی وی در دوران فتنه می‌توان به برنامه‌ریزی برای تجمعات عناصر ضد انقلاب به بهانه دعای کمیل و دیدار با خانواده‌های محکومان امنیتی اشاره کرد. او این کار را با همکاری فاطمه عرب‌سرخی دختر فیض الله عرب‌سرخی و علی‌رضا طاهری و محمد شفیعی انجام می‌داد. در آخرین اقدام او می‌توان به کاریکاتوری که وی در روزنامه زنجیره‌ای شرق کشیده است اشاره کرد که وی در آن به رزمندگان دفاع مقدس اهنات کرده است. وی در این کاریکاتور این مطلب را به مخاطب القاء می‌کند که رزمندگان دفاع مقدس چشم بسته به جبهه‌های حق علیه باطل می‌رفتند.

غنچه قوامی (متهم به اقدام علیه امنیت ملی)

خرداد ماه سال جاری "غنچه قوامی" که واجد سابقه‌ بازداشت قبلی بوده، به طور اتفاقی توسط ماموران پلیس مستقر در ورزشگاه، بازداشت می‌گردد؛‌ وی پس از بازداشت، مبادرت به عکس‌برداری از مقر پلیس و افراد حاضر در آن جا می‌نماید. نامبرده در همان روز بدون قید آزاد می‌شود. چند روز بعد او دوباره جهت دریافت اوراق هویتی خود مراجعه نموده بود، این بار از وی یک دستگاه تلفن همراه کشف می‌شود که حاوی تصاویر و فیلم‌های متعدد مرتبط با عوامل جریان فتنه بوده است.- در تاریخ ۸/۴/۱۳۹۳ با احضار متهم و برخی تحقیقات صورت گرفته، معلوم گردید نامبرده در فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام مشارکت داشته و ضمن ارتباط با دست‌اندرکاران و مرتبطین شبکه‌های ماهواره‌ای از جمله شبکه‌ بی‌بی‌سی فارسی و اپوزیسیون خارج از کشور، در تجمعات و راهپیمایی‌های ضد نظام حضور داشته است.

با تحقیقات مقدماتی و صدور کیفرخواست برای متهم، پرونده‌ به دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شد و پس از ارجاع به یکی از شعب و نقض بخشی از قرار صادره از سوی دادسرا، پرونده جهت رسیدگی مجدد به دادسرا اعاده گردید و با اظهارنظر بازپرس، معد اعاده به دادگاه شده است.

حسین موسویان (متهم به تبلیغ علیه نظام)

زمانی که حسن روحانی مسئولیت پرونده هسته‌ای ایران را بر عهده داشت موسویان را به عنوان رئیس کمیته بین‌الملل به همکاری دعوت کرد. وی عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بود و سخنگوی هیئت ایرانی به شمار می‌رفت.
 

 

با شروع کار دولت محمود احمدی‌نژاد و پس از پایان کار تیم قبلی مذاکره‌کنندگان، مسئولیت موسویان نیز به پایان رسید و جای خود را به جواد وعیدی داد. در تاریخ ۱۰ اردیبهشت سال ۱۳۸۶ موسویان به اتهام ارتباط با بیگانگان و جاسوسی بازداشت شد. او پس از ۸ روز بازداشت، در تاریخ نوزدهم همان ماه با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. در آن ایام رسانه ها اتهام وی را «ارتباط با بیگانگان و ارائه اطلاعات به آن‌ها» ذکر کردند اما بعدها سخنگوی قوه قضائیه از بی‌گناهی وی در خصوص اتهامات جاسوسی و ارائه اسناد نظام به بیگانگان توسط قاضی خبر داد و اعلام کرد در کیفرخواستی که علیه حسین موسویان تنظیم شده او تنها به تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی متهم گردیده و مجازات تعلیق از خدمات دولتی برای وی درخواست شده‌است.

مصطفی معین (متهم به فعالیت تبلیغی علیه نظام)

مصطفی معین وزیر علوم دولت اصلاحات و کاندیدای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری هشتم، در سال ۹۳ به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از سوی دادگاه انقلاب به جزای نقدی بدل از یک سال حبس محکوم شد.

سید محمود علیزاده طباطبایی که وکیل مصطفی معین در آن روزها بود، در گفت و گو با رسانه‌ها ضمن تایید خبر محکومیت معین گفت: موکل به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در ارتباط با مطلبی که سال ۸۸ روی وبلاگ خود قرار داده بود، به یک سال حبس از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محکوم شد.

وی بر همین اساس خاطرنشان کرد: دکتر مصطفی معین در سال ۸۸ در وبلاگ شخصی خود مطلبی تحت عنوان «آسایش دوگیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا» منتشر کرده است که در این مطلب ضمن طرح مسایل اجتماعی انتقاداتی نیز مطرح کرده بود که در این راستا پرونده‌ای در شعبه ۱۲ دادسرای انقلاب تشکیل و با صدور قرار مجرمیت، پرونده به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارجاع شد‌. ‌

صبا آذرپیک (جاسوس در پوشش خبرنگار و روزنامه نگار)

صبا آذر پیک روزنامه نگار اصلاح طلب است که اوایل خرداد سال جاری بازداشت شده بود. وی که با برخی از نشریات اصلاح‌طلب همکاری داشته، پیش از این نیز در بهمن سال ۹۱ بازداشت شده بود.

آذرپیک که در هفته‌نامه «تجارت فردا» و روزنامه «اعتماد» فعالیت می‌کرد، پس از انتشار مطالبی در فیس بوک خود و همچنین همکاری با رسانه های معاند نظام، بازداشت شد.
 

 

برخلاف آنچه که برخی از رسانه‌های زنجیره ای در مورد وی مبنی بر بی گناهی بودنش می نویسند، این شخص ارتباط مستمر با رسانه های معاند داشته و حمایت وی از این رسانه ها موجب شده است تا این رسانه ها نیز به طور متقابل دست به حمایت بی سابقه ای از وی بزنند.

این جاسوس در پوشش خبرنگاری با بازتاب اخبار کذب از رسانه های معاند گاهاً این اخبار را تحلیل نیز کرده است و در حمایت از آنها نیز مطالبی را نوشته است.

حسین نورانی نژاد (متهم به اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت نظام)

حسین نورانی نژاد، روزنامه‌نگار، رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی جبهه مشارکت و عضو گروه مشاوران خاتمی، سه ماه بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی محاکمه شده بود. وی پس از گذراندن یک سال زندان، در شهریور سال ۱۳۸۹ آزاد شد.
 

 

نورانی نژاد مدتی پس از آزادی از زندان، به همراه همسر خود پرستو سرمدی برای ادامه تحصیل به استرالیا رفت. پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲، ابتدا پرستو سرمدی و پس از مدتی حسین نورانی نژاد به ایران سفر کردند.

این فعال سیاسی یکبار دیگر و اوایل اردیبهشت ۹۳ نیز بازداشت و به اتهام اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت نظام و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۶ سال حبس تعزیری محکوم گردید.

فائزه و فاطمه هاشمی

فائزه هاشمی دختر دوم هاشمی رفسنجانی که به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام سابقه محکومیت به ۶ ماه حبس و ۵ سال محرومیت از فعالیت های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی را در کارنامه خود می بیند و نقش فعالی در اغتشاشات سال۸۸ داشت یکی دیگر از موکلین سید محمود علیزاده طباطبایی است.
 


اواخر مرداد ماه سال ۹۱ بود که فاطمه هاشمی دختر اول هاشمی رفسنجانی به دلیل ارائه اظهاراتش درباره مباحث مطرح شده در جلسات رای اعتماد به وزیران پیشنهادی دولت یازدهم در یکی از رسانه‌ها، به شعبه ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد. حدود یک ماه بعد قرار مجرمیت وی صادر و پرونده مربوطه به شعبه اول دادگاه انقلاب ارسال شد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات فاطمه هاشمی رفسنجانی ۱۸ دی ماه سال ۹۲ در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی احمدزاده برگزار شده و سرانجام اوایل بهمن همان سال، دادگاه با استناد به مواد ۴۴، ۴۶، ۵۰ و ۵۴ قانون مجازات اسلامی وی را به شش ماه حبس که به مدت دو سال تعلیق شده است، محکوم کرد.

 

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: