موج رسا
کد خبر: ۱۰۷۴۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۰

به گزارش موج رسا, روز گذشته روحانی در اجلاس اقتصاد مقاومتی در روابط منطقه‌ای اظهار داشت: ما تورم بالای 40 درصد را به زیر 16 درصد رساندیم(این آمار مربوط به بهمن‌ماه امسال است)، کارشناسان داخلی و خارجی عنوان می‌کنند این کار دولت از لحاظ اقتصادی شبیه معجزه است.

این شرایط اقتصادی که روحانی ترسیم کرده و اعلام می کند معجزه است در شرایط سخت تحریم ها و اقتصاد مقاومتی حاصل شده است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، استکبار جهانی که نتوانسته بود جمهوری اسلامی ایران را به زانو در آورد با حربه تحریم‌ها به دنبال شکست ایران بود.

پس از فتنه سال 88 تحریم ها علیه ایران شدت گرفت و غرب به سردکردگی آمریکا تصمیم گرفت تا تحریم های شدیدتری علیه ایران وضع کند.

این در حالی بود که تا پیش از فتنه آمریکا به این نتیجه رسیده بود که تحریم ها علیه ایران اثری ندارد اما با وقوع فتنه 88 این امید به اردوگاه دشمن باز گشت که می تواند نظام جمهوری اسلامی ایران را به خیال خودشان تغییر بدهد.

این تحریم ها با گرا دادن برخی از افراد در داخل کشور به دشمن شدت یافت؛ این افراد به خاطر تسویه حساب‌های سیاسی خود حاضر شدند تا نقاط ضعف ایران را در اختیار دشمن قرار دهند که فشار بیشتری به جمهوری اسلامی ایران وارد شود.

در هر حال راه حل اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری بارها و بارها بر روی آن تأکید شد، توانست تا حدی اقتصاد ایران را از سقوط نجات دهد.

دولت یازدهم که امروز تورم را به زیر 16 درصد کاهش داده است و توانسته است رکود اقتصادی را متوقف کند، در سایه اقتصاد مقاومتی به این شرایط رسیده است.

اقتصاد مقاومتی در حقیقت کلید اصلی دولت یازدهم برای کاهش تورم و خروج اقتصاد ایران از رکود بوده است.

ادامه روند اقتصاد مقاومتی از سوی دولت می تواند نتایج بسیار شیرین تری را برای مردم و دولت داشته باشد.

اگر مذاکرات به نتیجه هم نرسد چیزی برای ایران عوض نشده است؛ چرا که با ادامه روند اقتصاد مقاومتی از سوی دولت، تحریم ها تقریباً بی اثر شده و ایران می تواند در سایه یک اقتصاد مقاوم و پویا به عنوان یک قدرت برتر اقتصادی در کنار قدرت برتر نظامی تبدیل شود.

انتهای پیام/

 

 

منبع خبر: راه دانا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: