موج رسا
فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان خبر داد

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: در سال جاری 5 هزار نفر به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس از استان زنجان اعزام می شوند.

کد خبر: ۱۱۰۴۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۹

به گزارش موج رسا, سردار جهانبخش کرمی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز اعزام راهیان نور استان زنجان اظهار داشت: این برنامه با حضور قشرهای مختلف مردم از 27 اسفند ماه سال جاری آغاز می شود.

وی با بیان اینکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی که به برکت وجود و رهبری امام، قیام و مبارزات ملت شهید پرور آغاز شد و حکومت اسلامی تشکیل شد، اردوگاه غرب و دشمنان اسلام برای مبارزه با نظام اسلامی وارد صحنه شدند، افزود: ایجاد بحران در کشور از توطئه های دشمنان در این زمینه بود که اگر وجود امام  و حضور مردم در صحنه نبود، انقلاب اسلامی به پیروزی نمی رسید.

این مسئول با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با تحمیل جنگ به نظام اسلامی توطئه های دشمنان ادامه یافت، افزود: جنگ جهانی در ابعاد کوچک علیه نظام اسلامی شکل گرفت و برای از بین بردن نظام اسلامی تلاش کردند که عنایت خداوند متعال، رهبری امام و مبارزه هشت ساله ملت ایران از قشرهای مختلف مانع رسیدن دشمنان به اهداف خود شد.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه بعد از عملیات کربلای 5 دشمنان به ابرقدرتی ایران پی برده و برای جلوگیری از معرفی انقلاب اسلامی به جهان،خواهان اتمام جنگ بودند، افزود: در این دوران بهای بسیاری پرداخته شد و بهترین جوانان حسین وار جنگیدند و 200 هزار شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کردیم.

سردار کرمی با اشاره به اینکه این مقاومت و پیروزی انقلاب اسلامی را تثبیت کرد و در جنگ ثابت کردیم که می توانیم روی پای خود بایستیم، افزود: زیبایی های دوران دفاع مقدس به اندازه ای زیبا و جایگاه عظمیی داشت که در طول تاریخ نظیر آن را نمی توان پیدا کرد.

وی صحنه های معنوی، الهی و روحیه رزمندگان اسلام را در دوران دفاع مقدس بی نظیر دانست و گفت: امروز هم روحیه خانواده های شهدا بسیار بالا است و برای ادامه روند انقلاب اسلامی همچنان در صحنه حضور دارند.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه باید نسل جوان جامعه با آن حماسه، ایثار، فداکاری و جانفشانی رزمندگان هشت سال دوران دفاع مقدس آشنا شده و آماده دفاع از اسلام و انقلاب شوند، افزود: هر چه از حماسه عاشورا دور می شویم، صحنه های واقعی و عظمت عاشورا بیشتر نمایان می شود.

سردار کرمی با اشاره به اینکه اعزام کاروان های راهیان نور نیز به منظور آشنایی نسل جوان با نسل انقلاب صورت می گیرد، افزود: امروز نسل جوان باید بداند ولایت مداری این است که رزمندگان در هنگام شهادت رضایت امام را می خواستند.

وی با بیان اینکه شرایط امروز جامعه حساس است و جنگ تمام عیار فرهنگی، نرم، اقتصادی و اجتماعی اردوگاه غرب علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته است، افزود: در مقابل توطئه های دشمنان رسالت بزرگی داریم که باید به عهد و پیمان خود با خدا، امام و شهدا عمل کنیم.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه اصحاب رسانه در دفاع از انقلاب، اسلام، ولایت و نظام اسلامی رسالت سنگینی بر دوش دارند، یادآور شد: باید در مقابل توطئه های دشمنان که همواره به دنبال تضیف نظام اسلامی هستند، مقاومت و پایداری کرد.

سردار کرمی با اشاره به تصویر احمدی روشن در دست مردم آمریکا در این کشور گفت: این موضوع به برکت خون شهدا و پایداری رزمندگان اسلام است که نظام اسلامی توانسته دشمن را به پای میز مذاکره کشانده و عظمت و اقتدار نظام اسلامی را به دشمن نشان دهد.

وی ارتقای روحیه جهاد و شهادت نسل جوان را ضروری دانست و گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور به منظور آشنایی نسل جوان جامعه با راه و سیره شهدا برگزار می شود.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه فروردین امسال هفت هزار نفر به کربلای ایران اعزام شدند، افزود: در تابستان و پاییز نیز اعزام به مناطق غرب کشور صورت گرفت که اثر بخشی خوبی داشت.

سردار کرمی گفت: از 20 بهمن اعزام کاروان های راهیان نور دانشجویی آغاز شده و تا 25 اسفند ادامه دارد و از 27 اسفند کاروان های عمومی برای اعزام 5 هزار نفر آغاز می شود.

وی با بیان اینکه اردوگاه سپاه استان زنجان در خرمشهر از زائران میزبانی می کند که یک فاز این اردوگاه آماده شده است و 800 نفر می توانند در آن حضور داشته باشند، خاطرنشان کرد: ظرفیت آن در فاز دوم به یک هزار و 600 نفر افزایش می یابد.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اعزام کاروان ها به یادمان های اروند کنار، فتح المبین، والفجر هشت، خرمشهر، کربلای پنج، شلمچه، هویزه و دهلاویه گفت: رزمایش فرهنگی نیز هر شب برگزار می شود که کاروان ها از آن بازدید می کنند.

سردار کرمی با بیان اینکه فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس راوی هستند و 260 راوی دوره مختلف روایتگری را طی کرده اند، افزود: پیش بینی شده است هر اتوبوس یک راوی، روحانی و مسئول حضور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 7 هزار نفر اعزام شدند، افزود: امسال با توجه به مشکلات مالی و آماده نبودن امکانات اردوگاه موجب آمار اعزام کاروان های راهیان نور کاهش داشته است.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه تلاش شده است که افراد تکراری اعزام نشوند، افزود: خانواده ها جزو آمار اعزام راهیان نور قرار نگرفته اند.

انتهایی پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: