موج رسا
مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان خبرداد

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان از پخش مستند سرداران و دلباخته گان شهید در ایام نوروز  94 از شبکه استانی اشراق خبرداد.

کد خبر: ۱۱۱۸۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۱

مرتضی صفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا اظهار کرد: مستند «دلباخته گان»با هدف نگاهي اجمالي بر زندگي، و بسترهاي اجتماعي چهار تن از سرداران شهيد استان كه آنها را به تفكر عظيم و ولايت مداري و اخلاق اسلامي سوق داده شده است.

وی افزود: این مستند در روزهای سوم، چهارم، پنجم و ششم نوروز با عنوان‌های سرو قامت، فرمانده دل‌ها، افلاکی خاکی و حمید بعد از خبر ساعت 20 از شبکه اشراق پخش می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان تصریح کرد: این مستند بر مبناي اسناد، آثار، فيلم و عكس و خاطرات خانواده، دوستان، همرزمان ساخته شده و لحظات ناب و تاثيرگذار زندگي اين شهيدان بازسازي و در در ایام نوروز ‍پخش می‌شود.

وی عنوان کرد: این مستند با اهداف ويژه مدنظر در نظر مخاطب امروزي كه شايد هيچ شناخت و تصوري از آن دوران طلايي و حساس ندارد، دلچسب و قابل تامل و تاثيرگذار بوده پخش می‌شود.

صفری افزود: در این مستند در کمترین فرصت محدود سعي شده تا ابعاد و زواياي مختلف و حتي ناگفته‌هاي زندگي اين عزيزان به مرحله ظهور رسد‌.

وی ابراز کرد: این مستند با عوامل برنامه عبارتند از نویسنده و تهیه کننده  سید یعقوب شبیری٬ کارگردان نادر پناه زاده٬ تصویر بردار تقی سپهری و سعید حسنی‌‌ و با صدابرداری حسن دهقان پور٬  دستیار صدا بابک علوی و با تدوین حسین نجفی تهیه شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان افزود: ویژه برنامه تحویل سال روز 29 اسفند ماه از ساعت 23 و 15 دقیقه تا 3  و 15 دقیقه صبح با بخش‌های مختلفی از جمله موسیقی محلی، گزارش‌های عیدانه، اداب و رسوم نوروز در زنجان، مراسم و دعاهای تحویل سال، مهمان نوروزی و غیره به تهیه کنندگی عبدالرضا صادقی جهان به استقبال سال نو می‌رود.

وی تصریح کرد: برنامه شب‌های عید(بایرام گجه‌لری) هم از ساعت 21 تا 22 شب از  یکم فروردین تا 13 فروردين قصد دارد با بخش‌های مختلفی از جمله گزارش‌های مردمی و گزارش محله‌، سفرنامه، آیین‌ها، رسوم نوروز، گزارش راه‌ها و جاده‌ها،  فتوکلیپ، آشتی کنان‌، شادی بخش شب‌های عید مردم استان زنجان باشد.

صفری گفت: معرفي جاذبه‌هاي گردشگري زنجان و شهرهای استان‌، ارتباط با مسئولان ستاد سفرهاي نوروزي‌، ارتباط با پليس راه استان‌، ارتباط با سازمان هواشناسي استان‌، ارتباط با شهرداري زنجان‌، ارتباط با ساير گزارشگران آزاد شهرهاي استان زنجان‌، معرفي آداب و رسوم نوروزي استان‌، ارتباط با ساير مراكز استاني‌، ارتباط با شبكه‌هاي سراسري، گزارش از سطح شهر زنجان‌،گزارش از اماكن مذهبي و تاريخي شهر زنجان و شهرهای استان‌، پخش موسيقي‌هاي محلي وبومي استان، معرفي فرهنگ و هنر شهرستان‌هاي استان از  دیگر بخش‌هاي اين برنامه است.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: