موج رسا

سارقان حرفه‌ای خودرو که با تشکیل باند اقدام به سرقت خودرو در استان زنجان می‌کردند در دام پلیس گرفتار شدند.

کد خبر: ۱۱۴۸۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۵

مراد جعفری٬ جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا از شناسایی و متلاشی شدن یک باند پنج نفره سارقان خودرو خبر داد و اظهار کرد: از این باند پنج دستگاه خودرو مسروقه کشف شد.

وی در تشریح این خبر تصریح کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو در چند روز گذشته‌، در سطح شهرستان زنجان تیم ویژه‌ای از کارکنان پلیس آگاهی بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان بیان کرد: ماموران پلیس آگاهی پس از بررسی مکانی و زمانی سرقت‌های انجام شده، موفق شدند اعضای یک باند سرقت خودرو را شناسایی کرده و عملیات دستگیری عواملان این باند را آغاز کنند.

وی ابراز کرد: عضو اصلی این باند به نام " الف – ب " در عملیاتی توسط ماموران آگاهی دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شد.

جعفری با اعلام اینکه از این متهم سه دستگاه خودرو پراید مسروقه کشف شد٬ تاکید کرد: متهم در بازجوئی‌های به عمل آمده به سرقت پنج دستگاه خودرو با همدستی چهار نفر از اعضای این باند اعتراف کرد.

وی با اشاره به اینکه چهار متهم دیگر عضو این باند دستگیر شدند، گفت‌: در مجموع از اعضای این باند پنج دستگاه خودرو مسروقه کشف و متهمان پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان از اجرای طرح ضربتی پلیس برای مبارزه با سرقت خبر داد و گفت: با اجرای این طرح ۱۵ سارق شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: طرح ضربتی مبارزه با سرقت به منظور ارتقاء احساس امنیت سطح استان اجرا شد.

این مسئول بیان کرد: ماموران انتظامی یگان‌های مختلف استان با گشت‌زنی‎های هدفمند محسوس و نامحسوس و استقرار در نقاط از پیش تعیین شده، موفق شدند 15 سارق منزل‌، خودرو‌، داخل خودرو و اماکن را شناسایی کنند.

جعفری تصریح کرد: معضل مواد مخدر با پدیده سرقت رابطه مستقیم داشته و اغلب سرقت‌هایی که در سطح استان اتفاق می‌افتتد توسط افراد معتاد و به منظور تهیه مواد مخدر انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه بیشتر سارقان دستگیر شده اعتیاد به مواد مخدر دارند، عنوان کرد: این طرح در سطح شهرستان زنجان و شهرستان‌های، ابهر، خرمدره و خدابنده اجرا شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه همکاری مردم و پلیس جرائم را کاهش می‌دهد، خاطر نشان کرد : در این طرح هفت سارق و خرده فروش مواد مخدر در سطح شهرستان زنجان،6 سارق منزل و خودرو در شهرستان‌های خرمدره و ابهر و دو سارق در خدابنده دستگیر شدند.

وی تاکید کرد: پلیس با تمام امکانات و نیروهای خود در راستای برقراری نظم و امنیت مطلوب در خدمت مردم بوده و با افرادی که بخواهند به نوعی نظم و امنیت را بر هم بزنند برابر قانون و به شدت برخورد می‌کند.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: