موج رسا
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان:

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان گفت: باید هنرمندان نسبت به سایر اقشار جامعه گام های موثرتری برای تحقق شعار سال بردارند.

کد خبر: ۱۱۵۲۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۶

به گزارش موج رسا, ویژه مراسم روز بسیج هنرمندان و بزرگداشت روز هنر انقلاب اسلامی در گاوازنک زنجان با حضور هنرمندان بسیجی برگزار شد.

این مراسم با حضور در منطقه گاوازنگ و کوهپیمایی آغاز شد و در جوار شهدای گمنام منطقه گاوازانگ با تجدید پیمان هنرمندان زنجانی با راه و سیره شهدا به پایان رسید.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان در این مراسم با تبریک آغاز سال جدید و میلاد با برکت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: بسیج هنرمندان هر سال به مناسبت سالروز شهادت شهید آوینی، سید شهیدان اهل قلم ویژه برنامه روز هنر انقلاب اسلامی را برگزار می کند.

سید جواد هاشمی با بیان اینکه امیدواریم با آغاز برنامه های در جوار مزار شهدای گمنام سال خوبی را پیش رو داشته باشیم، تصریح کرد: تجدید پیمان هنرمندان با شهدا گرانقدر انقلاب اسلامی آغاز مطلوبی برای برنامه های استانی است.

وی با بیان اینکه هنر انقلاب اسلامی دارای ویژگی های خاصی است که باید با توجه به این ویژگی ها برنامه های مطلوبی در استان برگزار شود، تصریح کرد: هنر انقلاب اسلامی دارای محتوا و پیامی ارزشمند است که باید در همه هنرها این روش متجلی شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان رسال بسیج هنرمندان را توجه به هنر انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: بسیج هنرمندان باید با ارائه هنر ارزشی که دارای پیام های خاص به مخاطب است به وظیفه خود در این زمینه به خوبی عمل کند.

هاشمی با اشاره به اینکه انتخاب این روز به عنوان روز بسیج هنرمندان انتخاب هوشمندانه ای است که می توان با استفاده از سیره شهید آوینی به عنوان سید شهیدان اهل قلم هنر اسلامی را اعتلا بخشید که در این زمینه بسیج هنرمندان از هیچ کوششی فروگذار نمی کند.

وی همچنین با اشاره به انتخاب شعار دولت و ملت همدلی و همزبانی ادامه داد: شعار سال با تدابیر بلند مقام معظم رهبری انتخاب شده و باید هنرمندان نسبت به سایر اقشار جامعه گام های موثرتری برای تحقق شعار سال بردارند.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان همدلی و همزبانی ملت و دولت را موجب پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: این همدلی و همزبانی می تواند در تحقق اهداف ملی و بین المللی کشور تاثیرگذار باشد.

هاشمی بر ضرورت اجرای برنامه های پر رنگ تر از سوی هنرمندان توسط سازمان بسیج هنرمندان در سال جاری تاکید کرد و گفت: یکی از دلایل کمرنگ برگزار شدن برنامه های سال گذشته کمبود اعتبارات بود.

گفتتی است در پایان این برنامه از مهدی حسین خانلو به عنوان مسئول انجمن عکس، عبدالله میری، مسئول انجمن خوشنویسی،بتول موسوی مسئول انجمن هنرهای تجسمی، امیر نصیری، مسئول انجمن شعر و لیلا موسوی همکار سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان تجلیل شد.

همچنین از فعالیت های فاطمه بهرامی، سونا اسماعیلی فرد و معصومه عباسی نیز در این برنامه تقدیر شد.

در پایان برنامه به قید قرعه به افرادی که نام آنها فاطمه یا زهرا بود، جوایزی اهدا شد.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: