موج رسا
مدیرکل تعاون استان زنجان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: باید با جمع شدن سرمایه های خرد و کوچک مشکل بیکاری، به خصوص در بین جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی برطرف کرد.

کد خبر: ۱۱۶۴۲
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۷

به گزارش موج رسا, احمد غریوی در همایش نقش زنان در توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی با رویکرد تعاون و کار آفرینی اظهار داشت: بانوان نقش بسزایی در تولید و رشد اقتصادی جامعه ایفا می کنند که باید به این نقش توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه بانوان زنجانی در عرصه های کشاورزی، خدمات، فرش دستباف، تامین نیاز تولید کنندگان و مصرف کنندگان، حمل و نقل، چند منظوره، صنعتی و عمرانی در قالب شرکت های تعاونی فعال هستند، تصریح کرد: از دیدگاه مقام معظم رهبری تعاون چشمه جوشان اشتغال است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه لازمه تحول در بخش تعاون گسترش فرهنگ تعاون و روحیه جمعی بین آحاد مختلف جامعه است، تصریح کرد: با گسترش این فرهنگ می توان با استفاده از خرد جمعی موجبات رشد و رونق اقتصادی را فراهم کرد.
غریوی ادامه داد: 44 هیات تشخیص و 24 هیات حل اختلاف زیر مجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان فعالیت می کنند.

وی افزود: سه هزار و 926 تعاونی و اتحادیه در سامانه ثبتی تعاونی های این استان با 202 هزار نفر عضو و 41 هزار فرصت شغلی به ثبت رسیده است.
این مسئول با اشاره به اینکه از این تعداد دو هزار و 708 تعاونی فعال است، افزود: یک هزار و 218 تعاونی غیر فعال است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه هفت درصد تعاونی های استان زنجان دربخش مسکن، 35 درصد دربخش کشاورزی، 23درصد در بخش صنعتی و معدن، 29 درصد خدماتی و چند منظوره و حمل و نقل فعالیت می کنند، افزود: شش درصد نیز در سایر بخش ها اعم از تامین نیاز، اعتبار و سهام عدالت به ثبت رسیده اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: