موج رسا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کارگران کارخانه روغن نباتی زنجان با توجه به رایزنی های انجام شده به کار خود بازگشتند. 

کد خبر: ۱۱۶۹۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۳

به گزارش موج رسا

به گزارش موج رسا، احمد غریوی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری تجمع از سوی کارگران شرکت روغن نباتی جهان در سال گذشته اظهار داشت: مشکلات کارگران بررسی و موارد لازم به کارگران گوشزد شد.

وی با اشاره به اینکه تغییر تعداد شیفت های این کارخانه از سه به دو شیفت مطرح بود، افزود: با همکاری اداره کل تعداد شیفت ها تغییر نکرد.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر همه کارگران مشغول به کار هستند، افزود: 16 کارگر به توجه به اتمام قرارداد کارشان دارای پرونده در هویت تشخیص هستند که مطابق قانون رای صادر می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در زمینه کارگران شرکت فولاد سهند نیز اداره کل موظف به رسیدگی به مشکلات این قشر است، یادآور شد: متاسفانه کارگران این شرکت در زنجان بدون هماهنگی با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جذب شده اند.

غریوی با بیان اینکه تعدیل نیرو به دلیل کمبود مواد اولیه از سوی این شرکت مطرح می شود، بیان داشت: کمبود مواد اولیه این شرکت ربطی  به اداره کل تعاون زنجان ندارد و باید در این زمینه سازمان صنعت، معدن و تجارت اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه جلساتی با مدیرعامل این شرکت برگزار شده است، افزود: اداره کل تعاون به تنهایی نمی تواند مشکلات این شرکت را حل کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از کاهش 30 درصدی تجمعات و اعتراض های کارگری در سال گذشته در زنجان خبر داد و افزود: رسیدگی به مشکلات کارگران از وظایف اصلی این اداره کل است.

غریوی در زمینه شرکت تعاونی فراگیر جوانان و بانوان و علت تعطیلی این شرکت ها اظهار داشت: هر دو شرکت به دلیل عدم اطلاع به قوانین به ویژه در زمینه تسهیلات با مشکلاتی مواجه شده اند.

وی با بیان اینکه در سنوات گذشته این شرکت ها مشکلاتی داشته اند، افزود: عدم مدیریت صحیح موجب ایجاد چنین مشکلاتی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود نرخ بیکاری استان را 8.7 درصد عنوان کردو گفت: هنوز آمار سه ماه آخر سال گذشته در این زمینه ارائه نشده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: