موج رسا
مدیرکل تعاون استان زنجان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بخش تعاون همواره مورد اعتماد مردم است که ضروری است با فرهنگ سازی جوانان با کسب و کارهای خرد برای اشتغالزایی ایجاد کنند.

کد خبر: ۱۱۸۰۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۳

احمد غریوی امروز در گفت‎و‎گو با خبرنگار موج رسا، اظهار داشت: تعاون یکی از بخش‎های قابل اعتماد مردم است که در قانون نیز به این امر تاکید شده است.

وی افزود: با توجه به سیاست‎های ابلاغی مقام معظم رهبری بر نقش مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی تعاون بهترین بستر برای پیاده کردن سیاست‎های اقتصاد مقاومتی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: طبق آماری که از مرکز آمار ایران منتشر شده است، 49 درصد جمعیت کشور را بانوان را تشکیل می‌دهند که این نیرو می‎تواند در مسیر کارآفرینی به نحو مقتضی مورد استفاده قرار گیرد.
غریوی یادآور شد: بانوان فعال استان به ویژه فارغ‎التحصیلان دانشگاهی با مزیت و نحوه شرکت‎های تعاونی آشنا می‏شوند تا ضمن اعتلای سهم تعاون در اقتصاد ملی بتوانیم مشکل بیکاری را در بین بانوان فارغ‎التحصیل دانشگاه رفع شود.
وی با بیان اینکه در سال گذشته هفت راهبرد اساسی برای توسعه بخش تعاون طراحی شده است که یکی از این راهبردها ترویج فرهنگ تعاون است، تصریح کرد: برگزاری سمینارها و کارگاه‎های آموزشی برای معرفی مزیت‎های بخش تعاون به مردم از برنامه‎های اداره کل تعاون است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در طول 36 سال گذشته بخش تعاون در مقاطع مختلف به وظیفه خود به نحو مطلوبی عمل کرده است، تصریح کرد: بخش تعاون همواره مورد اعتماد مردم است که ضروری است با فرهنگ سازی جوانان با کسب و کارهای خرد برای اشتغالزایی ایجاد کنند.
غریوی با اشاره به اینکه باید فرهنگ کارآفرینی در جامعه مورد توجه قرار گیرد، افزود: باید با توجه به استعدادها و ظرفیت‎های افراد از ظرفیت‎های تعاون بیشتر استفاده شود تا مشکل بیکاری در جامعه برطرف شود.
وی با بیان اینکه تلاش‎های مطلوبی به ویژه در بخش تعاون صورت گرفته است که 450 تعاونی در استان فعال هستند، افزود: 70 درصد این تعاونی‎ها را بانوان زنجان تشکیل می‎دهند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه بانوان ورود خوبی در زمینه تشکیل تعاونی‎ها داشته‎اند، تصریح کرد: برگزاری کارگاه‎های آموزشی می‎تواند فرهنگ کار جمعی را ارتقا بخشد.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: