موج رسا
رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان:

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان تشکیل کارگروه‏های تخصصی بنیاد نخبگان در زنجان را از اولویت‌ها بنیاد نخبگان در سال 94 دانست.

کد خبر: ۱۱۹۴۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۰

سعاد ورسایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, اظهار کرد:برگزاری بازدیدهای علمی با حضور نخبگان و مدیران دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی، این اقدام به عنوان حلقه واصل میان دستگاه‏های درون استانی با جامعه نخبگانی و بسترسازی برای بهره‏گیری از پتانسیل جامعه نخبگان از دیگر برنامه‌های بنیاد نخبگان زنجان در سال جاری خواهد بود.

بهره‌گیری از پتانسیل نخبگان در استان‌ها در گرو ظرفیت‌سازی مناسب است.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان ظرفیت‌سازی برای بهره‌گیری از پتانسل‌ نخبگان در حل مشکلات استان‌ها را ضروری دانست و گفت: شورای علمی استان‌ها قادر است مسائل اولویت‌دار استان را تبیین و برای مرتفع شدن آنها راهکار  مناسب ارائه دهد.

وی با تأکید بر نقش مهم شورای علمی بنیادهای نخبگان استانی گفت: شورای علمی در آینده به نهادی تاثیرگذار در استان‌ تبدیل خواهد شد.

ورسایی ظرفیت‌سازی برای بهره‌گیری از پتانسل‌های نخبگان در حل مشکلات استان را یکی از وظایف شورای علمی عنوان کرد و افزود: این شورا برای تحقق اهداف خود نیازمند استفاده از همه ظرفیت‌ها و امکانات استانی و تعامل با دستگاه‌های اجرایی است؛ البته در این میان باید برخورداری از پتانسیل خیرین و واقفان نیز مورد توجه جدی قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه سازوکار لازم برای تحقق اهداف مورد نظر باید توسط شورا علمی در استان فراهم شود، اظهار داشت: شورای علمی قادر است مسائل اولویت‌دار استان را تبیین و برای مرتفع شدن آنها راهکار مناسب ارائه دهد.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان برگزاری نشست‌های هم‏اندیشی با نخبگان و استعدادهای‌برتر استان با هدف ارائه ایده‏ها و راهکارهای آنان برای پیشرفت استان را یکی از اقدامات مهم بنیاد نخبگان زنجان در سال گذشته عنوان کرد و افزود: نظارت بر اجرای طرح شهاب در استان برای پایه چهارم، ایجاد بانک اطلاعات سرآمدان استان و برگزاری کارگاه‌های متعدد با رویکرد توانمندسازی استعدادهای برتر از دیگر فعالیت‌های بنیاد نخبگان زنجان در سال 93 بود.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: