موج رسا
خاطرات فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) زنجان از فتح خرمشهر

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: صحنه های زیبایی توسط رزمندگان زنجانی که نخستین نیروها در ورود به خرمشهر بودند،رقم زده شد.

کد خبر: ۱۱۹۷۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۱

سردار جهانبخش کرمی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: فتح خرمشهر فتح ارزش های انقلاب اسلامی بود که خاطرات بسیاری را رزمندگان هنوز از این روز بازگو نشده است.

وی با بیان اینکه سراسر دوران دفاع مقدس خاطره است، زمانی که پس از 578 روز رزمندگان وارد خرمشهر شدند، رزمندگان در کوچه ها و خیابان ها به زمین افتاده و سجده شکر را به جا آورند.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: رزمندگان تصاویر زیبایی را در مسجد جامع با نماز و سجده شکر و اشک های آفریده و این پیروزی را از خداوند متعال می دانستند.

سردار کرمی با اشاره به صحنه های زیابی این پیروزی در عقبه گفت: وقتی مردم خبر آزاد سازی خرمشهر را شنیدند همه در همه شهرها جشن پیروزی برگزار کرده بودند.

وی گفت: مردم در برابر اهداف شوم دشمنان با این خبر خوشحال شدند و انتظار مردم و حضرت امام آزاد سازی خرمشهر بود.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه از استان زنجان 6 گردان از رزمندگان خط شکن در چهار مرحله آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس حضور داشتند، افزود: در فتح خرمشهر نیروهای زنجانی اولین نیروهایی بودند که وارد خرمشهر شدند.

سردار کرمی با اشاره به شهادت 155 نفر از رزمندگان استان زنجان در جریان عملیات بیت المقدس گفت:عملیات بیت المقدس منجر به آزادسازی خرمشهر شد که غواصان دریادل زنجانی و رزمندگان این استان در قالب گردان های مختلف عمل کننده برای آزادسازی خرمشهر حضور داشتند.

 وی فتح خرمشهر را پیروزی در برابر ابرقدرت های حامی صدام عنوان کرد و گفت: رزمندگان اسلام با فتح خرمشهر ثابت کردند که با دستانی خالی و تکیه بر ایمان و اراده الهی، می توان بر تمام لشکریان کفر و دشمنان پیروز شده و از آرمانهای دین مبین اسلام پاسداری کرد.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان فتح خرمشهر را موجب نمایش اقتدار سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان عنوان کرد و افزود: پس از این پیروزی بزرگ، جهان استکبار در تلاش برای شکست نظام اسلامی نبوده و برای جلوگیری از ادامه روند موفقیت های رزمندگان ایرانی و حفظ صدام حسین می کوشید.

سردار کرمی با اشاره به آغاز عملیات بیت‌ المقدس در نهم اردیبهشت ماه سال 61 تصریح کرد: این عملیات با قرائت سوره فتح، 30 دقیقه پس از نصف شب با رمز یا علی‌ بن ‌ابیطالب از قرارگاه کربلا آغاز شد.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام با عبور از موانع پشت سر دشمن قرار گرفتند، افزود: مرحله دوم عملیات 16 اردیبهشت ماه همان سال ساعت 2 شب آغاز شد و رزمندگان با دور زدن دشمن به خرمشهر رسیدند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به آغاز مرحله سوم عملیات بیت‌المقدس از 19 اردیبهشت ماه همان سال گفت: نبرد سنگینی در دور سوم اتفاق افتاد و دشمن مجبور به عقب ‌نشینی از سرزمین خرمشهر شد.

وی با بیان اینکه مرحله چهارم در یک خرداد شب ساعت 1.30 آغاز شد و نهایتاً رزمندگان در سوم خرداد ماه وارد خرمشهر شدند، افزود:عشق، ایمان، شور، نشاط و فداکاری رزمندگان و عنایت خداوند متعال موجب باز پس‌ گیری خرمشهر شد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: