موج رسا
کد خبر: ۱۱۹۸۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۴

به گزارش موج رسا, حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در هشتمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران با اشاره به پرواز 140 فروند هواپیمای نیروی هوایی در پاسخ به حمله نظامی عراق اظهارداشت: شاهکار 140 جنگنده ایرانی در صبح امروز مهرماه با حمله به اهداف تعیین شده در خاک عراق پیام بسیار قوی و تکان‌دهنده برای جهان بود این نکته را به رژیم صدام فهماند که خواب آنها برای ایران تعبیر شدنی نیست.

روحانی در ادامه افزود: 5 صبح فردای همان روزی که 140 فروند هواپیمای ایرانی سالم به عراق رفتند و اهداف را بمباران کردند و برگشتند مقام معظم رهبری که نماینده امام خمینی(ره) در شورای عالی دفاع بود از من پرسیدند که این عملیات چه شد؟ آیا موفقیت‌آمیز بود که بنده گفتم بله و همه آنها سالم رفتند و سالم برگشتند ایشان آمدند و در مجلس پشت تریبون رفتند و آنجا مستقیما به ملت ایران خبر این پیروزی را اعلام کردند.

وی اداممه داد: هیچ کدام از اهداف صدام که گفته بود 3 روزه خرمشهر را تصرف و در آنجا نشست خبری برگزار می‌کنم، محقق نشد و اساس ایستادگی ملت ایران نه خاک بود، نه خون بود و نه نژاد آنچه همه را از آذری تا خراسانی، از سیستانی تا خوزستانی، از دریای خزر تا خلیج فارس و دریای عمان از شهر و روستا و غرب و شرق به میدان آورد جاذبه بالاتری از خاک و خون به نام ایمان بوده. جاذبه اسلام بود، عشق به اسلام و وطن بود.

وی با تأکید بر اینکه در جنگ تحمیلی به همه نشان دادیم نیازی به هیچ کسی نداریم، گفت: عملیات‌های بسیاری در جنگ انجام دادیم اما هیچ چیز جای فتح خرمشهر را نگرفت.

وی ادامه داد: آنچه در جنگ هشت ساله که ایثار ایثارگران ما در جای جای جبهه اسلامی مشاهده می‌شود، آن چراغ پرفروغی که فروغ آن هر روز بیشتر می‌شود خرمشهر و فتح خرمشهر است.

رئیس جمهور اظهار داشت: من احساس می‌کنم خرمشهر آن روزی که سقوط کرد دردناک‌ترین روز برای ما بود، خیلی جاها سقوط کرد اما حسی که من آن روز پس از شنیدن این خبر داشتم بسیار دردناک بود اما خرمشهر یک نماد دیگر بود و داستان‌های بسیاری دارد که در وقت نمی‌گنجد که جایگاه آن را بگویم.

وی ادامه داد: در دل مردم معیار و شاخص و میزان برای پیروزی و شکست ما خرمشهر بود، گویی همه جان یک ملت در یک شهر جمع شده است و نام آن شهر خرمشهر است. همه مردم با آزادی خرمشهر احساس می‌کردند آزاد شدیم و هر یک از عملیات‌هایی که در آن پیروز می‌شدیم پیروزی بود و مردم این را حس می‌کردند اما فتح خرمشهر فتح جنگ تلقی شد و مردم احساس کردند ما در جنگ پیروز شدیم چراکه خرمشهر نقطه مهمی بود که دشمن بر روی آن تبلیغ کرده بود و گفته بود که بصره و بغداد را از دست می‌دهم اما خرمشهر را از دست نمی‌دهیم.

روحانی با بیان اینکه فتح خرمشهر پیروزی بزرگ برای ملت ایران بوده و هست، تصریح کرد: خرمشهر فراموش نمی‌شود، 3 خرداد باقی ماند و جاودانه شد و تا تاریخ ایران تاریخ است و خرمشهر، خرمشهر است سوم خرداد زنده می‌ماند و پاینده خواهد ماند و هیچ‌گاه سوم خرداد و خرمشهر از بین نمی‌رود.

وی با بیان اینکه سوم خرداد مظهر پیروزی، استقامت، ایثار و فداکاری ملت ایران است، خاطرنشان کرد: سوم خرداد مظهر تبلور حق بر باطل است که نشان داد حق پیروز می‌شود و خرمشهر نماد پیروزی ماست، البته شهرهای دیگر هم زجر بسیاری کشیدند.

روحانی همچنین با اشاره به سختی‌هایی که مردم دزفول کشیده‌اند، خاطرنشان کرد: فردا روز دزفول است و چقدر مردم خوبی هستند که هر روز وارد شهر می‌شدیم می‌دیدیم یک محله‌ای دیگر در این شهر ویران شده است و من روزی را دیدم که در خرمشهر سه مرتبه از صبح تا غروب سه منطقه ویران شد خانه‌های مردم ویران شد و عجیب از این مردم بزرگ بود که تکان نمی‌خوردند و از شهر خارج نمی‌شدند.

رئیس‌جمهور با اشاره به عظمت مردم دزفول خاطرنشان کرد: مردم دزفول مردم با عظمتی هستند که بسیار ایستادگی کردند و دزفول سرزمین صبر، مقاومت، ایستادگی،‌ نهراسیدن است.

روحانی ادامه داد: ما هر سال جمع می شویم که بگوییم پیروزی خرمشهر بسیار مهم بود و اگر فقط برای همین هم باشد کار درستی می‌کنیم،‌آیا ما هر سال در سوم خرداد جمع می‌شویم که به دنیا بگوییم در برابر سلاح‌های شما ایمان ملت ما پیروز است؟ باید گفت بله و اگر برای همین هم باشد ما باید سوم خرداد را بزرگ بداریم و احترام کنیم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: اگر سوم خراد جمع می‌شویم تا با خانواده های شهدا،‌ ایثارگران و جانبازان بگوییم که ما در برابر شما تواضع می‌کنیم و ما شما را دوست داریم و به شما احترام می‌گذاریم و قدر شما را می‌دانیم و می‌فهمیم شما چه کار بزرگی کردید و ما می‌دانیم مردم ما مرهون فداکاری و ایثار شما و اعضای خانواده شما است که همه این‌ها درست است اما برای یک کار دیگر هم در سوم خرداد دور هم جمع می‌شویم.

روحانی با بیان اینکه ما می‌خواهیم به دنیا بگوییم که هر وقت در این کشور سوم خردادی پیش آید و هر گاه بخشی از سرزمین ما و ارزش ما به ناروا به دست دشمنان غدار تصرف شود اراده ملی ما آزاد کردن خرمشهر جدید است، خاطرنشان کرد: خرمشهر یک نماد است و ممکن است هر روزی یک خرمشهر پیش بیاید و ما باید بایستیم و دست به دست هم دهیم و خرمشهر را آغاز و آزاد کنیم.

وی ادامه داد:‌ من از شما می پرسم امروز سرزمین زیبای فعالیت اقتصادی شما با دنیا توسط عفلقیان جدید که با عفلقیان دیروز فرق دارند که همانا 1+5 و شورای امنیت هستند اشغال شده است، سرزمین اقتصادی ما اشغال شده است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در زمان اشغال خرمشهر نمی‌توانستید حرکت کنید و جواب شما گلوله بود، تصریح کرد: اکنون نیز هر حرکتی می‌خواهید انجام دهید جلوی شما را گرفته‌اند، پول می‌خواهید حواله کنید نمی‌توانید،‌ چیزی بخرید یا بفروشید نمی‌توانید و دنیای اقتصاد و سرزمین اقتصاد ما امروز اشغال است.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز با ابزار سیاسی و دیپلماسی می‌خواهیم زمین اقتصادی را که به ناروا تصرف و اشغال شده است را آزاد کنیم، فضای سرزمین فروش نفت ما اشغال شده است و عفلقیان آمده‌اند و نمی‌گذارند ما نفتی از آن این مردم است و در چاه‌های این مردم است و ما می‌خواهیم بفروشیم تا زندگی این مردم تأمین شود نمی‌گذارند و جلوی ما را گرفته‌اند.

روحانی ادامه داد: سرزمین نفت ما توسط 1+5 و شورای امنیت و قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها اشغال شده است و ما باید خرمشهر نفت‌مان را آزاد کنیم، بانک‌ها و روابط بانکی ما با دنیا در سراسر جهان توسط عفلقیان جدید اشغال شده است و ما نمی‌توانیم پولی را بفرستیم و پولی را بگیریم و حرکت ندارد و مانند خونی است که در یک رگ جریان ندارد و جایی بسته شده است که اگر کمی بگذرد تبدیل به عفونت می‌شود و باید این دست را قطع کرد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: ما باید تمامی سرزمین‌های تصرفی اقتصادی تجاری، علمی ما را که در سراسر جهان که به ناروا اشغال شده است به عنوان خونین‌شهر و خرمشهر جدید از دست دشمن آزاد کنیم.

روحانی تأکید کرد: ما در اینجا اجتماع کردیم که بگوییم ملتی هستیم که خرمشهرها را فراموش نمی‌کنیم و ما ملتی هستیم که مصمم هستیم خرمشهرها را آزاد کنیم و ما آماده‌ایم اعلام کنیم و بگوییم که امروز نیز خرمشهرهایی پیش روی ما است و ما مصمم هستیم تمامی خرمشهرها را بدون استثنا به دست این ملت با هدایت رهبری و حول و قوه الهی آزاد شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه سوم خرداد ادامه خواهد داشت خاطرنشان کرد: سوم خرداد ما زندانی تاریخ سال 61 نیست، سوم خرداد ما یک حادثه نیست بلکه سوم خرداد ما حماسه پروسه است و ادامه خواهد یافت تا همه خرمشهرهای سرزمین اقتصادی، تجاری، بانکی، بیمه‌ای، اجتماعی، سیاسی، سیاست خارجی، فرهنگی و علمی همه و همه آزاد شود و آن هنگام است که باید جشن بگیریم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد:‌جشن سوم خرداد برای اشغال‌های جدید دشمن، که این روز دیر نیست و شما ملت ایران با اراده، ایمان و با دولتی که مأمور شماست و از طرف شما حرف می‌زند و حرکت می‌کند قدم به قدم خرمشهرها را آزاد خواهیم کرد، همانگونه که سرداران نظامی ما خرمشهر را آزاد کردند سرداران سیاسی ما نیز در نبرد دیپلماسی خرمشهرهای جدید را آغاز خواهند کرد.

روحانی در پایان خاطرنشان کرد: صدها دولت می‌آید و می‌رود اما خرمشهر می‌ماند و آزادی خرمشهر نوای شادی، سرور در کشورمان دمیده می‌شود و خرمشهرها را از این پس به حول و قوه الهی آزاد خواهیم کرد و نشاط و سرورش از آن ملت ایران خواهد بود و آن پیروزی‌های خرمشهر جاودانه تاریخ ما خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: