موج رسا
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان زنجان:

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان زنجان با اشاره به افزایش 2 درصدی مصرف بنزین در زنجان در دو ماه نخست امسال گفت: مصرف بنزین در دو ماه نخست امسال 53 میلیون و 897 هزار و 700 لیتر بوده است.

کد خبر: ۱۲۰۹۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۱

علی‌اصغر عباسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا با اشاره به میزان مصرف بنزین در دو ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: مصرف بنزین در دو ماه امسال 53 هزار و 897 هزار و 700 لیتر بود که سال گذشته 52 هزار و  883 هزار و 200 لیتر بوده و افزایش مصرف 2 درصدی را نشان می‌دهد.
وی به میزان مصرف فرآورده‌ها نفتی در دو ماه نخست امسال گفت: میزان مصرف همه فرآورده‌های نفتی در 2 ماهه نخست سال 94 با 122 میلیون و 152 هزار و 200 لیتر مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل با 124 میلیون و 676 هزار و 800 لیتر در حدود 2 میلیون و524 هزار و 600 لیتر معادل 2 درصد کاهش رانشان می‌دهد.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان زنجان با اشاره به افزایش دو درصدی بنزین در دو ماه نخست امسال گفت: این افزایش حاکی از تمایل هموطنان به استفاده از خودروهای شخصی به جهت افزایش هزینه خودروهای عمومی و از طریق کوتاه تر شدن فاصله استان اردبیل به تهران است.
وی خاطر نشان کرد: افزایش مصرف بنزین مضاف بر اینکه کیفیت مطلوب خدمات ارائه شده در جایگاههای منطقه به ویژه در مسیر ترانزیت نیز بی‌تاثیر نیست.
عباسی به مصرف نفتگاز در زنجان از ابتدای سال 94 تا پایان اردیبهشت ماه امسال گفت: مصرف نفتگاز نیز با مصرف 58 میلیون و 708 هزار  در سال جاری اختلاف چشمگیری نسبت به مدت مشابه سال قبل با مصرف 58 میلیون و 753 هزار و 100  لیتر وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه در مصرف نفت سفید و نفت کوره اختلاف مصرف 2 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل قابل توجه است، افزود: در مصرف نفتکوره و مصرف نفت سفید استان در 2 ماهه سال جاری 6 میلیون و 794 هزار و 500  لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با 7 میلیون و 987 هزار و 500 لیتر مصرف یک کاهش14 درصدی را نشان می‌دهد.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان زنجان افزود: این کاهش حاکی از گاز کشی به تعدادی از روستاهای استان بوده و در نفتکوره نیز با مصرف 2 میلیون و 752 هزار لیتر شاهد 45 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل می‌باشیم.
وی با اشاره به کاهش مصرف مصرف نفت سفید و نفت کوره گفت: این کاهش نیز حاکی از گاز کشی تعدادی از شرکت‌های پر مصرف و تعطیل بودن تعدادی از مصرف کنندگان نفتکوره شهرستان خدابنده است.
عباسی میزان  فروش گاز طبیعی CNG  در اردیبهشت ماه سال جاری در منطقه با ظرفیت 39 باب جایگاه CNG  تک منظوره و دو منظوره گفت: میزان مصرف گاز طبیعی CNG در دو ماه نخست امسال 10 میلیون و 909 هزار مترمکعب بوده که این میزان فروش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از یک کاهش 4 درصدی دارد.
وی تصریح کرد: این میزان مصرف در استان سبب صرفه جویی 11 میلیون لیتری بنزین در بخش حمل و نقل شده و این میزان صرفه جویی ارزی به میزان 33 میلیلرد ریال را نیز در بر داشته است و انتظار می‌رود با توجه به طرح یکنواخت سازی قیمت بنزین  مصرف CNG در ماههای آینده افزایش یابد که نهایتاً منجر به صرفه جویی بیشتر در مصرف بنزین خواهد شد.


انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: