موج رسا
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با تاکید برلزوم توسعه حمل و نقل ریلی استان زنجان گفت: حمل و نقل ریلی در توسعه صنعت و جذب سرمایه گذار در استان زنجان بسیار موثر است.

کد خبر: ۱۲۱۴۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۰

غلامحسین جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به اهمیت ترانزیت کالا از مبادی ریلی کشور به گمرک استان زنجان اظهار کرد: در تمام دنیا حمل و نقل ریلی به دلیل سهولت و ظرفیت بالای آن نسبت به حمل و نقل جاده‌ای در جایگاه بالاتری قرار دارد که ما هم تلاش می‌کنیم تا حمل و نقل ریلی در استان زنجان رونق یابد.

وی با اشاره به مزایای حمل و نقل ریلی تصریح کرد: کاهش حجم ترافیک، کاهش هزینه‌های سوخت، انرژی و کاهش تلفات انسانی از مزایای  حمل و نقل ریلی در مقایسه با حمل و نقل جاده‌ای است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: حمل و نقل ریلی در مقایسه با سایر بخش‌های حمل و نقل مانند هوایی و جاده‌‌ای بیشترین کارآیی را در برابر انرژی مصرفی دارد.

وی خاطرنشان کرد: داشتن امنیت در مسافرت و انتقال محموله‌ها و کالاها با قطار اقدام اقتصادی موثر و مهمی است که با فراهم آوردن زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی این صنعت می‌تواند جایگاه واقعی خود را در استان زنجان کسب کند.

جمیلی ابراز کرد: بخش عمده‌ای از هزینه‌های مربوط به توزیع و فروش کالا به ویژه در حوزه صادرات مربوط به حمل و نقل است.

وی با اشاره به نرخ بالای تسهیلات ارائه شده بانکی و در نتیجه بالا رفتن هزینه‌های تولید ابراز کرد: به منظور کاهش هزینه‌های یاد شده ضروری است تا در استان زنجان به گسترش حمل و نقل ریلی توجه جدی شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گسترش تبادلات تجاری با کشورهای جهان از اهداف اتاق بازرگانی استان زنجان در سال جاری دانست و گفت: در این راستا امسال تلاش خواهیم کرد تا زمینه توسعه روابط با سرمایه‌گذاری خارجی را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه خرداد ماه سفیر کشور چک به استان زنجان زنجان سفر می‌کند، افزود: سفر این مسئول به استان می‌تواند زمینه‌های توسعه روابط خارجی را فراهم آورد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: