موج رسا
پس از تحمل 5 سال حبس

زنجان- معاون دادستان زنجان گفت‌: پس از تحمل 5 سال حبس،دو متهم محکوم به قصاص نفس در زنجان نجات یافتند.

کد خبر: ۱۲۳۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۳۱

به گزارش موج رسا، محمد تقی فتحی با پیگیری های مستمر و تلاش های صادقانه و مجدانه شورای حل اختلاف شهرستان زنجان و همکاران اداری و قضایی دادسرای عمومی و انقلاب زنجان دو زندانی محکوم به قصاص نفس پس از تحمل 5 سال حبس از دار مجازات رهایی یافتند.

وی افزود: سرانجام پس از ساعت ها صحبت و دیدار حضوری بصورت جداگانه طی چندین جلسه با اولیای دم مقتولین به حول قوه الهی و با بخشش و رفتار خداپسندانه خانواده متوفیان موفق به اخذ رضایت از آنها شدیم.

این مسئول یادآور شد: درایت ، ارشادات و راهنمایی های دادستان زنجان و تجربه و جدیت بالا در شورای حل اختلاف شهرستان زنجان و نیز دادسرا بویژه همکاران شعبه اول اجرای احکام ، رفتار و اخلاق پر معنویت خانواده شکات و استفاده درست از معتمدین محل ،چهار اصل مهم در اخذ رضایت از خانواده متوفیان بوده است.

فتحی گفت‌: کنترل خشم و عصبانیت و برخورد منطقی و گذشت جوانمردانه برای رضای خداوند متعال از بهترین راه های پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار اجتماعی از قبیل قتل و امثال آن خواهد بود و همچنین نظارت درست و تربیت مناسب والدین نسبت به فرزندان خود نیز از دیگر عوامل مهم سالم سازی رفتار های اجتماعی و در امتداد آن کاهش جرایم خواهد بود.

وی تاکید کرد‌: دستگاه قضایی با جدیت تمام برای احقاق حقوق مردم و جاری نمودن عدالت در جامعه قدم برداشته و در صورت مواجهه با افراد متخلف و قانون شکن که موجبات سلب امنیت و آرامش مردم و جامعه را فراهم می نمایند برخورد قانونی و قضایی خواهد کرد .

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: