موج رسا
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش ارتباطات مردمی نمایندگان مجلس را از جمله معایب استانی شدن انتخابات مجلس محسوب می شود.

کد خبر: ۱۲۴۹۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۸

محسن علیمردانی امروز در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا با اشاره به مزایا و معایب استانی شدن تصریح کرد: با توجه مشخص نبودن وضعیت استانی شدن انتخابات، اگر این طرح به صورت پایلوت در چند استان برگزار شود، نتایج بهتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه صرف همه هزینه ها برای استانی شدن انتخابات در همه کشور ممکن است نتایج مطلوبی نداشته باشد، افزود: برای کاهش هزینه های انتخاباتی اجرای پایلوت آن تاثیرگذار خواهد بود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی یکی از معایب بزرگ این طرح را افزایش هزینه انتخابات عنوان کرد و گفت: در این طرح نمایندگان استانی به مناطق محروم کمتر می پردازند.

علیمردانی با اشاره به اینکه این طرح موجب می شود تا استعدادهای مناطق محروم در این طرح نادیده گرفته می شود، تصریح کرد: این استعدادها نمی توانند نقشی در تصمیم گیری کشور داشته باشند.

وی کاهش ارتباطات مردمی نمایندگان مجلس را از جمله معایب استانی شدن انتخابات مجلس دانست و تصریح کرد:در این طرح به دلیل کاهش مراجعات نمایندگان به شهرستان ها، ارتباط نیز کاهش می یابد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزایش هزینه های تبلیغاتی نمایندگان را از دیگر معایب این طرح عنوان کرد و گفت:  هرج و مرج هزینه های انتخاباتی از آثار استانی شدن خواهد بود.

علیمردانی همچنین با اشاره به مزایای استانی شدن تصریح کرد: قرار گرفتن انتخابات در مسیر درست قانونی و تعریف شده از مزایای آن است.

وی با اشاره به کاهش تاثیرات قومی و قبیله ای در انتخاب افراد به عنوان نماینده بیان داشت: با استانی شدن انتخابات احزاب بر روی افرادی که از توانمندتر هستند،سرمایه گذاری می کنند.

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: