موج رسا
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی‌(عج) استان زنجان:

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه عربستان سیاست‌های آمریکا و اسرائیل را در منطقه انجام می‌دهد٬ گفت: در این اقدام عربستان بیشترین منفعت را آمریکا و اسرائیل می‌برد.

کد خبر: ۱۲۵۶۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۹

حجت‌الاسلام علی متین در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به اینکه جنگ عربستان و یمن یک جنگ نیابتی از طرف آمریکا و اسرائیل است٬ اظهار کرد: عربستان دست ابزار آمریکا برای ایجاد جنگ در یک کشور مسلمان است.

وی با اشاره به اینکه عربستان آن چیزی که مد نظر آمریکایی‌ها و اسرائیل است در کشور پیاده می‌کند٬ افزود: دلیل این امر وجود نیرو‌های ذبده نظامی این دو کشور در ارتش عربستان است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجانبا اشاره به اینکه آمریکایی‌ها از جنگ عربستان منفعت‌هایی را به سود خود می‌برد٬ افزود: یکی از این منغعت‌ها این است که پی بردند که ارتش عربستان توان مقابله با هر کشوری را ندارد.

وی با اشاره به اینکه عربستان در این جنگ می‌خواست با ایجاد ائتلاف به دو هدف خود برسد٬ افزود: کشیدن قدرت خود با همراه کردن کشور‌های منطقه به رخ سایر کشور‌ها یکی از اهداف عربستان بود.

حجت‌الاسلام متین با اشاره به اینکه عربستان در این جنگ با تشکیل ائتلاف به نظر می‌خواست قدرت خود را به رخ ایران بکشد که توانسته است با چند کشور ائتلاف ایجاد کند٬ بیان کرد: یکی دیگر از اهداف عربستان این بود که می‌خواست قدرت نظامی خود را به رخ سایر کشور بکشد.

وی با اشاره به اینکه در این جنگ عربستان با یمن آمریکا منافع نظامی و اقتصادی فراوانی برای خود کسب کرد٬ افزود: با به راه انداختن این جنک توانست از بالا رفتن قیمت تصاعدی نفت جلوگیری کند و همچنین با فروش سلاح‌های جنگی به سود اقتصادی خود برسد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجانتصریح کرد: آمریکا در این جنگ با ایجاد بی‌ثباتی در منطقه می‌خواست به منفعت خود دست یابد و با ایجاد بی‌ثباتی و با حمایت مخفیانه‌ای که از داعش می‌کنند فرصت کافی برای رسیده به هدف خود داشته باشند.

شکست عربستان در تشکیل ائتلاف خود

وی با اشاره به اینکه عربستان نتوانست به آن اهداف قدرت نمایی خود برسد٬ بیان کرد: عربستان می‌خواست ائتلافی برای خود تعیین کنند اما با کناره گیری برخی از کشور شکستی برای عربستان محسوب ‌شد.

حجت‌الاسلام متین با اشاره به اینکه عربستان در سفری که به سوریه کرد دنبال میانجی گری ایران بود٬ بیان کرد: عربستان جنگی را آغاز کرده و الان به این نتیجه رسیده است که این جنگ به زیان خود بوده به دنبال دریوزگی و واسطه‌گری است که بتواند این جنگ را به اتمام برساند.

وی با اشاره به مقابله محور مقاومت در برابر اهداف شوم آمریکا گفت: آمریکا قبل از انقلاب سلامی ایران با ایجاد اسرائیل می‌خواست به خواسته‌های خود دست یابد و قبل از انقلاب نیز توانسته بود در این کار موفق شود اما ایران بعد از انقلاب یک محوری را به نام محور مقاومت ایجاد کرد و به مرور زمان این محور هم در عراق و سوریه نیز ایجاد و هم اکنون نیز در یمن در حال شکل گیری است و این محور‌ها تا به امروز توانسته‌اند در برابر آمریکا ایستادگی کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه از اول انقلاب آمریکا در برابر ایران هیچ موقع آرام ننشسته است و با ترفند‌های مختلف در صدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران بوده است٬ افزود: در اوایل انقلاب با شکل‌های متفاوتی با حمایت‌از گروهک‌های تروریستی و غیره اقدام می‌کرد امروز نیز به شکل‌های مختلف وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز ایران در برابر آمریکا جنگ سخت٬ جنگ فرهنگی داشته و جنگ اقتصادی نیز دارد٬ بیان کرد: در جنگ فرهنگی در یک بخش آن به ترویج زندگی غربی در بین مردم ایران بودند که درصد بالایی نتوانستند در این جنگ موفق عمل کنند و ما در جامعه خود یک هنجار و یک ناهنجار داریم و چون هنجار‌ها خود اصل بوده ناهنجار خود را زود نشان می‌دهد ولی هنجار‌ها به چشم نمی‌آید و این نشان می‌دهد که همه مردم دنبال زندگی غربی نیستند پس نتوانسته در برابر هنجار‌ها عملکردی داشته باشد.

حجت‌الاسلام متین با اشاره به اینکه یکی از جنگ‌های آمریکا بحث سیاسی و اعتقادی بوده است که دشمن با روند اعتقادات سیاسی و اعتقادی وارد شده تا دیدگاه مردم را نسبت به انقلاب و ارکان آن عوض کند٬ افزود: با ایجاد شبهات اعتقادی و سیاسی وارد شده و می‌خواهد دیدگاه مردم را نسبت به انقلاب به ویژه ولایت تغییر دهند.

تشدید تحریم‌ها و جنگ نفتی توسط دشمنان

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی نیز یکی تشدید تحریم‌ها و یکی نیز جنگ نفتی بر علیه ایران بود٬ افزود: در بحث تحریم‌ها که از اویل انقلاب بوده و امروز تشدید پیدا کرده است و در بحث جنگ نفتی بر علیه ایران امروز با عربستان دست به یکی کرده‌اند تا عربستان تولیدات خود را بالا برده تا با عمل  قیمت نفت هم پایین بماند تا به قول خودشان یک حالت فلج کننده‌ای برای ایران اتفاق بیفتد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه بحث مهم این است که ما توانسته‌ایم در برابر این جنگ‌های دشمن مقاومت کنیم یا نه به نظر من توانسته‌ایم در برابر این جنگ‌ها ایستادگی کنیم چرا که مردم ایران از اویل انقلاب در برابر همه سختی‌ها ایستاده و مردم ایران دارای یک سلسله اعتقادی خواستی هستند و همواره بر روی آن اعتقادات خود ایستادند، افزود: صدا و سیما یک ارزیابی انجام داده که 75 درصد مردم اعتقاد دارند که توافق هسته‌ای صورت بگیرد و همچنین ارزیابی شده در صورتی که تیم مقابل خطوط قرمز ایران را رعایت نکنند آیا راضی به توافق هستند که 75 درصد مردم اعلام کرده‌اند که حاضر نیستیم این توافق با این شکل اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به اینکه حضور مردم در تشییع شهدای غواص انقلاب دیگری در بین مردم شد٬ افزود: این امر نشان می‌دهد که انقلاب در بین مردم ایران زنده است و دشمن با جنگ‌های فرهنگی نتوانسته است کاری از پیش ببرد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: