موج رسا
کد خبر: ۱۲۶۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۷

به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در یادواره پنجاهمین سالگرد شهادت طیب حاج رضایی به عنوان شهید شاخص بسیج اصناف کشور در سال92 و یادبود شهید حاج اسماعیل رضایی که با حضور پرشور اصناف مختلف در مصلی شهرری برگزار شد گفت: سیزده آبان که یادآور تبعید امام در سال 43، کشتار دانش آموزان در سال 57 و فتح لانه جاسوسی در سال 58 می باشد، امسال چهارمین 13 آبان تاریخی توسط ملت ایران رقم زده شد.

سردار نقدی با اشاره به حضور پرشور مردم در مراسم 13 آبان اظهار داشت: حرکت عظیم ملت، کسانی را که قصد داشتند انقلاب را به انحراف کشیده و از وادی خود که نفی ظلم و مبارزه با استکبار است دور نمایند از خواب بیدار کرده و بار دیگر مسیر صحیح انقلاب را تضمین نمود.

وی با اشاره به سرگذشت طیب حاج رضایی ادامه داد: از خصوصیاتی که موجب شد انسانی همچون طیب حاج رضایی که تا دروازه جهنم رفته، با تغییر مسیر به کاروان شهدا پیوسته و در بالاترین درجات جای بگیرد؛ عشق و علاقه به سید الشهدا علیه السلام است که ملت ایران با آن انس گرفته است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین احترام ویژه این شهید به روحانیت و مرجعیت و ترجیح وظیفه دفاع از مظلوم بر منافع شخصی را یادآور شده و تصریح کرد: بالاترین خصوصیت و اوج مرام این شهید بزرگوار آنست که امام راحل بر سر مزار شهید فرمود «تو را به ارباب شهیدت قسم می دهم، واسطه ما هم بشوی» که این مقام حاصل ذکر اباعبدالله علیه السلام و ارادت به ایشان است.

وی با بیان اینکه شهید طیب نیمی از درآمد خود را برای امام حسین علیه السلام هزینه می کرد عنوان نمود: امام حسین علیه السلام کشتی نجات است و در جستجوی غرق شدگان است تا آنها را نجات دهد. همان طور که دسته عزاداری سبب شهادت طیب حاج رضایی می شود.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج تواضع ناخود آگاه انسان در مقابل عظمت روح این شهیدان را یادآور شده و بیان کرد: امروز زندگی و مرام این شهید برای همه بازاریان و اصناف کشور الگوست و مردمی که جوهره «طیب» ها در وجودشان است با سختی و تحریم تسلیم نمی شوند و نسبت به کشتار مسلمانان ساکت نمی نشینند.

وی تحریم های امروز را بسیار کمتر از تحریم های ابتدای انقلاب دانسته و تاکید کرد: بازار و اصناف با اقتدا به شهدا در انقلاب به یاری محرومان شتافته و در دفاع مقدس به جبهه ها کمک می کردند.

سردار نقدی با بیان اینکه امروز امریکا کوچکترین مسائل در ایران را به وسیله رسانه ها بزرگنمایی می کند اظهار داشت: امریکا برخورد با تروریست ها، فتنه گران، قاچاقچیان و ... را ضد حقوق بشر می داند در حالی که همین امریکا از رژیمی حمایت می کرد که شهید طیب را به جرم نصب تصویر مرجعیت شیعه بر روی علامت عزاداری، تیر باران می کند.

وی شهدا را ستارگان ملت خوانده و تاکید کرد: امریکا جنایتی را که با امثال طیب ها کرد در بحرین، اردن، عربستان، مصر و دیگر کشورها انجام می دهد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: ملت در 13آبان جواب یاوه گویی های برخی را که به بهانه تحریم دنبال خط سازش و تسلیم هستند داد.

وی با اشاره به تحولات مصر تصریح کرد: عاقبت اعتماد به امریکا، محاکمه در قفس است که اگر به جای سازش به امریکا، علیه اسراییل مقاومت می کردند ملت مصر نیز پشتیبان آنها می ماند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با بیان اینکه مسئله امروز ایران و امریکا بی اعتمادی نبوده بلکه جوهر و اساس امریکا ظلم و جنایت است تاکید کرد: تا زمانی که ماهیت امریکا عوض نشود نمی توان به آن اعتماد کرد و کسانی که راه شهدا را گم کرده اند از این حوادث عبرت گرفته، به راه شهدا برگشته و مانند حرّ به صف ملت بپیوندند و مبارزه را ادامه دهند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: