موج رسا
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خبر داد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 3 هزار و 400 سبد کالایی و غذایی در بین نیازمندان استان زنجان توزیع شده است.

کد خبر: ۱۲۶۷۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۲

به گزارش موج رسا, علی طاهری امشب در سفره مهربانی اظهار داشت: طرح سفره های افطاری در قالب طرح همای رحمت هر ساله در ماه مبارک رمضان در سراسر کشور و استان زنجان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این طرح به مدت 12 سال است در کشور اجرا می شود، خاطرنشان کرد: از توان توانمندان و خیرین جامعه برای برگزاری سفره های افطاری استفاده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اینکه از ابتدای ماه رمضان تا امروز 3 هزار و 400 سبد کالایی و غذایی در بین نیازمندان توزیع شده است، افزود: این سبد کالایی شامل برنج، روغن،گوشت، ماکارونی، تن ماهی، رب است.

طاهری با بیان اینکه حداقل هزینه در نظر گرفته شده برای این سبدهای کالایی 50 و حداکثر 100 هزار تومان است، خاطرنشان کرد: با کمک خیرین 130 سفره افطاری بزرگ در استان زنجان برگزار شده است.

وی گفت: ارزش هر سفره افطاری معادل یک میلیون تومان است که خانواده های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و اعضای افتخاری جمعیت هلال احمر به این سفره ها دعوت می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اینکه سفره های افطاری برای 30 تا 600 نفر برگزار شده است، افزود: امسال ارزش ریالی سفره های افطاری در استان زنجان 170 درصد افزایش یافته است.

طاهری با بیان اینکه ارزش غذایی سبد کالایی نیز امسال نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: داوطلبان جمعیت هلال احمر بدون هیچ چشمداشتی در این کار خیر کمک کار هستند.

وی با اشاره به کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین به افراد بی بضاعت و کم بضاعت در استان زنجان گفت: 6 هزار داوطلب در این جمعیت فعالیت می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان تصریح کرد: از کمک های خیرین با توجه به نوع تخصص و مهارت هایشان از کمک های مالی گرفته تا اجرای برنامه های مختلف استفاده می شود.

طاهری از اجرای دو طرح همای رحمت در ماه رمضان و فرشتگان رحمت در اسفند ماه خبر داد و گفت: در قالب طرح فرشتگان رحمت نیز سبد های کالایی توزیع می شود.

وی با اشاره به عضویت 20 هزار نفر در جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 10 هزار داوطلب جوان،5 هزار نفر امدادگر و 6 هزار نفر داوطلب در این جمعیت فعالیت دارند و تا پایان سال جاری جمعیت داوطلب جمعیت به 10 هزار نفر افزایش می یابد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر 62 خانه داوطلب در استان زنجان فعال است، افزود: امسال نیز 11 خانه داوطلب در استان راه اندازی می شود.

طاهری همچنین از آمادگی جمعیت هلال احمر استان زنجان در هنگام حوادث غیر مترقبه خبر داد و افزود: اگر چه این آمادگی در حد مطلوب نیست اما از همه توان در زمان حوادث استفاده می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: