موج رسا
قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز کشور:

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: وضعیت نمازخانه‌ های بین‌ راهی در کشور تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.

کد خبر: ۱۲۷۲۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۰

به گزارش موج رسامحمود مظفر چهارشنبه‌ شب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فعالیت ‌های اقامه نماز در نهادها و ادارات از طریق فرم‌ های نظرسنجی مورد ارزیابی قرار می ‌گیرد، اظهار داشت: سالانه دستگاه‌ های ه برتر در زمینه نماز معرفی می شوند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه نمازخانه‌ های بین ‌راهی نیز اقداماتی از سوی این ستاد صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی، شرکت نفت، اوقاف در این زمینه فعالیت می کنند.

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه باید به ازای هر 50 کیلومتر یک نمازخانه بین راهی راه اندازی شود، تصریح کرد: این میزان در کشور به ازای هر 150 کیلومتر راه یک نمازخانه است.

مظفر با بیان اینکه در حال حاضر نماز صبح در یک هزار و 200 مسجد کشور برگزار می شود، افزود: طرح های ابتکاری با موضوع نماز به منظور توسعه و ترویج این فریضه الهی در جامعه حمایت می شود.

وی با اشاره به اینکه در گسترش طلاق، ناهنجاری های اجتماعی، اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی بی توجهی به نماز تاثیرگذار است، تصریح کرد: باید مدیران و مسئولان در زمینه  اقامه نماز کوشا بوده و مدیران در صف اول نمازهای جماعت قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه باید بهترین ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در جامعه را به منظور توسعه اقامه نماز تقویت و فعال شود، افزود: دبیران ستاد اقامه نماز در سطح کشور باید در شهرک های اقماری ساخت مساجد را به صورت جدی مورد توجه قرار دهند.
انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: