موج رسا
فرمانده انتظامی استان زنجان:

زنجان- فرمانده انتظامی استان زنجان از برخورد پلیس با پدیده قمه زنی در ماه محرم در زنجان خبر داد.

کد خبر: ۱۳۰۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۷

سرهنگ علیرضا صالحی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: پلیس برنامه ‌های مختلفی را همزمان با آغاز مراسم عزاداری برای سرور و سالار شهیدان برای ساماندهی حرکت دستجات و همچنین ارتقای امنیت مراسم برپا شده در این ایام در نظر گرفته است.

وی تصریح‌ کرد: جلساتی با اعضای هیئت امنای مساجد و تکایا برگزار شده است

این مسئول خاطرنشان کرد: قرارگاه عاشورا نیز در مقر فرماندهی تشکیل شده است تا فرماندهی و هدایت عملیات را برعهده بگیرد.

وی یادآور شد: در روزهایی خاصی همچون هشتم محرم و یازدهم محرم که همزمان با حرکت دسته‌ های عزاداری حسینیه اعظم و زینبیه اعظم زنجان خواهد بود، امنیت این مراسم باشکوه تامین می شود. 

صالحی با اشاره به اینکه همه مبادی ورودی و خروجی استان تحت کنترل است، ادامه داد: با تمهیدات اندیشیده شده میهمان‌ پذیرها، هتل ‌ها و مهمانسراها نیز در کنترل هستند تا این ایام با امنیت بالایی برگزار شود.

وی از برخورد پلیس با افرادی که قمه می زنند خبر داد و افزود: تذکرات لازم در این رابطه به افراد داد شده است.

فرمانده انتظامی استان زنجان اصلی‌ ترین وظیفه پلیس را امر به معروف و نهی از منکر دانست و خاطرنشان ‌کرد: اقدامات این نیرو بر این اساس بنا شده است و هدف از اجرای همه این برنامه‌ ها همین موضع بوده و خواهد بود.

وی به مانیتورینگ همه مسیرهای دسته‌ های عزاداری اشاره کرد و یادآورشد: همه نیروهای تحت فرمان در آمادگی کامل قرار دارند تا در این روزها مردم با آرامش در مراسم مختلف عزاداری حضور به هم رسانند.

وی بر ضرورت رعایت شئونات اسلامی در مراسم عزاداری از سوی مردم تاکید کرد و افزود:‌ وضعیت تولید و فروش قمه و چاقو در استان باید شفاف شود تا در این ایام با مشکل مواجه نشویم.

صالحی به استفاده از همیاران پلیس اشاره کرد و گفت: در این ایام از این افراد به ‌صورت داوطلبانه برای ایجاد نظم در دستجات و افزایش امنیت استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی در هفت ماهه گذشته تصریح کرد: در این ایام پلیس راهنمایی و رانندگی استان عملکرد مطلوبی از خود ارایه داده است، هرچند عده ‌ای با بیان سخنانی موجب ایجاد سوءظن نسبت به این معاونت و عملکرد نیروهای آن شده ‌اند. 

صالحی خاطرنشان کرد: هیچ ریالی از بابت جرایم رانندگی به حساب نیروی انتظامی استان واریز نمی‌ شود و این موضوع ارتباطی به استان ندارد.

وی با بیان اینکه یکی از افتخارات استان کاهش تعداد کشته‌ های تصادفات رانندگی در استان طی چهار سال گذشته است، افزود: سال گذشته 303 نفر در استان بر اثر تصادف جان خود را از دست داده ‌‌اند که در مقایسه با گذشته سیر نزولی را نشان می ‌دهد.

صالحی با بیان اینکه در هفت ماهه نخست امسال هیچ‌ گونه موردی در رابطه با سرقت مسلحانه، گروگان‌ گیری، آدم ربایی و سرقت از بانک در استان رخ نداده است، افزود: زنجان یکی از استان‌ های امن کشور است.

وی با اشاره به افزایش سرقت موتور، خودرو و منزل در استان در این مدت نسبت به مشابه سال قبل، اظهارکرد: فقر اقتصادی در برخی از موارد باعث انجام کارهایی از سوی افراد می ‌شود که قابل چشم ‌پوشی نیست.

فرمانده انتظامی استان به اقدامات پلیس در رابطه با مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و افزود: در این رابطه شاهد افزایش 106 درصدی کشفیات بودیم که ارزش پرونده‌ ها بیش از 118 میلیارد ریال است.

وی با اشاره به کشف و ضبط 551 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان از ابتدای سال تا پایان مهرماه، گفت: این مقدار مخدر در پی اجرای 24 طرح عملیاتی کشف شده است و در این رابطه نیز 18 باند تهیه و توزیع متلاشی شده‌ اند.

صالحی به برخورد قاطع پلیس با اراذل و اوباش اشاره کرد و افزود: در هفت ماهه نخست سال 65 نفر از اراذل و اوباش شناسایی و دستگیر شده‌اند.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: