موج رسا
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خبر داد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر 239 معدن در استان زنجان فعال است گفت: به علت مشکلات برخی از معادن تعداد 71 معدن در استان زنجان غیر فعال است .
کد خبر: ۱۳۲۴۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۹

به گزارش موج رسا, ناصر فغفوری در گفت و گو  با خبرنگار عصر زنجانبا بیان اینکه 71 معدن در استان زنجان غیر فعال است ،اظهار کرد: رکود و نبود بازار برای فروش ، فرسودگی ماشین آلات ، عدم همکاری بانکی در ارائه تسهیلات ،مخالفت ارگانهای دولتی مثل محیط زیست ، معارضین محلی ، نبود معافیتهای مالیاتی ، آشنا شبودن مسئولان محلی با معدن ، هزینه های بالای حمل و نقل و نبود صنایع معدنی قوی در استان از عمده مشکلات غیر فعال بودن معادن در استان زنجان است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه همکاری لازم بانکها با سازمان صنعت، معدن و تجارت در مورد پرداخت تسحیلات وجود ندارد ، تصریح کرد: تسهیلات فقط از طریق صدوق فعالیتهای معدنی اعطا می شود.

فغفوری با اشاره به بهره برداری های لازم از معادن استان زنجان افزود:در حد امکانات موجود بهره برداریهای لازم از معادن انجام گرفته است و برای تحقق این کار باید ظرفیت‌ بازارهای صادراتی استان نیز مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه پول‌های بلوکه ایران می‌تواند در توسعه صنعت داخل موثر واقع شود ،افزود: اگر در قالب تسهیلات به معادن تخصیص یابد تاثیر قابل توجهی در توسعه معادن خواهد داشت .

فغفوری با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم با جذب سرمایه‌گذاران بزرگ شاهد رونق و توسعه بخش صنعت در استان باشیم٬ بیان کرد: جذب سرمایه‌گذار و ایجاد زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در داخل استان از برنامه‌های اولویت‌دار صنعت و معدن و تجارت استان زنجان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به توسعه صادرات تولیدات داخلی تاکید کرد و افزود: باید با تولید کالا‌های با کیفیت در صدد ارتقای صادرات داخلی باشیم.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: