موج رسا
کارشناس امور سیاسی منطقه:

کارشناس امور سیاسی منطقه  گفت: بیانات مقام معظم رهبری مسائل کشور و منطقه را شفاف سازی کرد تا همه بدانند که ایران پس از توافق نیز بر روی مسائل اصولی خود تاکید دارد.

کد خبر: ۱۳۲۵۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

سید هادی سید افقهی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا, اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی دیروز خود در خصوص وحدت اسلامی، بیان توطئه ها و نقشه های استکبار جهانی مطالب ارزنده ای را تاکید کرده و تهدیدات و فرصت ها را بیان کردند.

وی با بیان اینکه عملکرد استعمار پیر انگلیس در گذشته و تداوم همان مسیر از سوی مقام معظم رهبری بیان شد که امروز آمریکا مسیر خودکامگی را از استعمار انگلیس آموخته است، افزود: با نقشه استعمار پیر، آمریکا و ایادی آن در ایجاد فتنه انگیزی و جنگ های درون کشوری و درون منطقه ای اقدام به ایجاد جریان های تروریستی با تکیه بر بستر جنگ های مذهبی بین شیعه و سنی و اسلام و مسیحیت کرده اند که خطر بزرگی برای جهان اسلام است که باید با آن مبارزه شود.

کارشناس امور سیاسی منطقه ادامه داد: ادعا،گفتمان و حقیقت گروه های تروریستی مذهب و دین نیست بلکه این مسائل پوششی برای توجیه جنایت های این گروه ها و جذب اکثریت پیروان خودشان با هدف سیاسی است.

سید افقهی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص مسائل سوریه، عراق و یمن مظلوم گفت: آنچه که در یمن می گذرد جنگ مذهبی بین شیعه و سنی نیست بلکه در این کشور زیدی، شافعی وحنفی کشته می شوند که این اقدامات انگیزه های سیاسی برای تسلط در منطقه و غارت کردن ثروت های خداددادی منطقه است.

وی با بیان اینکه یکی از نکات مهم بیانات رهبری این بود دشمن با بیداری اسلامی مشکل دارد، تصریح کرد: دشمن تلاش کرد حرکت خوبی را که از شمال آفریقا آغاز شده بود سرکوب و از مسیر اصلی خود منحرف کند که همین اقدام را نیز انجام داد.

کارشناس امور سیاسی منطقه با اشاره به اینکه اما این قیام ها ادامه خواهد داشت و مردم مسلمان اسلام را می خواهند و دست از اسلام بر نمی دارند، افزود: دشمن در این زمینه به اهداف خود نخواهد رسید.

سید افقهی گفت: مقام معظم رهبری در راستای بیداری اسلامی نیز بیان کردند، دشمن از همین فضای بیداری اسلامی در خصوص سوریه با مهندسی معکوس وارد عمل شد تا اتفاقات سوریه را همانند قیام مردم تونس، یمن و مصر و لیبی قلمداد کند، در حالی که مسئله سوریه کاملا فرق می کرد و مسئله توطئه جهانی بود که وارد سال پنجم می شود.

وی با بیان اینکه تهدیدات و فرصت ها از سوی مقام معظم رهبری عنوان شد، گفت: فرصت ها این است که جهان اسلام باید با بصیرت شود و به حرف افراط گرایان در شیعه و سنی به ویژه تشیع انگلیسی توجه نکنند.

وی با اشاره به اینکه برخی ها ساده لوح بوده و طعمه نقشه های مهندسی شده دشمن می شوند، افزود: استعمار انگلیس در فرقه سازی مذهبی بسیار حرفه ای است و وهابیت، بهائیت، احمدیه را ایجاد کرده است و آسیب های جدی به جهان اسلام زده و همچنان می زند.

کارشناس امور سیاسی منطقه ادامه داد: بیانات مقام معظم رهبری مسائل را شفاف کرد تا امت اسلامی به تمدن اسلامی خود برسد.

سید افقهی با بیان اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری نظام اسلامی به هر نحو ممکن اجازه نمی دهیم عراق و سوریه تقسیم شود، خاطرنشان کرد: تجزیه کشورها به شدت از سوی مقام معظم رهبری رد شد.

وی گفت: مقام معظم رهبری در خصوص فلسطین نیز فرمودند هر کس به نحو بخواهد رژیم اسرائیل را بکوبد و جنگ کند ما آن مقداری که بتوانیم در همه ابعاد کمک می کنیم.

این کارشناس گفت: این مسئله که ایران پس از توافق هسته ای از مبانی و اصول خود دست بر می دارد رد کرده و پایه های توافق را متزلزل دیدند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: