موج رسا
مدیرکل تعاون زنجان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بخش تعاون بهترین بستر برای پیاده کردن سیاست ‎های اقتصاد مقاومتی است که متاسفانه هنوز از این ظرفیت به نحو مطلوبی استفاده نشده است.

کد خبر: ۱۳۳۰۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۵

احمد غریوی امروز در گفت ‎و ‎گو با خبرنگار موج رسا,اظهار داشت: تعاون یکی از بخش‎ های قابل اعتماد مردم است که در قانون نیز به این امر تاکید شده است.

وی افزود: با توجه به سیاست‎ های ابلاغی مقام معظم رهبری بر نقش مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی تعاون بهترین بستر برای پیاده کردن سیاست ‎های اقتصاد مقاومتی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: طبق آماری که از مرکز آمار ایران منتشر شده است، 49 درصد جمعیت کشور را بانوان را تشکیل می ‌دهند که این نیرو می ‎تواند در مسیر کارآفرینی به نحو مقتضی مورد استفاده قرار گیرد.

غریوی یادآور شد: بانوان فعال استان به ویژه فارغ‎ التحصیلان دانشگاهی با مزیت و نحوه شرکت ‎های تعاونی آشنا می ‏شوند تا ضمن اعتلای سهم تعاون در اقتصاد ملی بتوانیم مشکل بیکاری را در بین بانوان فارغ‎ التحصیل دانشگاه رفع شود.

وی با بیان اینکه هفت راهبرد اساسی برای توسعه بخش تعاون طراحی شده است که یکی از این راهبردها ترویج فرهنگ تعاون است، تصریح کرد: برگزاری سمینارها و کارگاه‎ های آموزشی برای معرفی مزیت ‎های بخش تعاون به مردم از برنامه‎های اداره کل تعاون است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در طول 36 سال گذشته بخش تعاون در مقاطع مختلف به وظیفه خود به نحو مطلوبی عمل کرده است، تصریح کرد: بخش تعاون همواره مورد اعتماد مردم است که ضروری است با فرهنگ سازی جوانان با کسب و کارهای خرد برای اشتغالزایی ایجاد کنند.

غریوی با اشاره به اینکه باید فرهنگ کارآفرینی در جامعه مورد توجه قرار گیرد، افزود: باید با توجه به استعدادها و ظرفیت ‎های افراد از ظرفیت‎ های تعاون بیشتر استفاده شود تا مشکل بیکاری در جامعه برطرف شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه بانوان ورود خوبی در زمینه تشکیل تعاونی ‎ها داشته ‎اند، تصریح کرد: برگزاری کارگاه‎ های آموزشی می ‎تواند فرهنگ کار جمعی را ارتقا بخشد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: