موج رسا
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:

زنجان- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان طرح بصیرت عاشورایی به نحو مطلوبی در زنجان در حال برگزاری است.

کد خبر: ۱۳۳۶
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۸

حجت الاسلام علی باقری روز (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار کرد: طرح بصیرت عاشورایی در جوار امامزادگان استان زنجان در دهه اول ماه محرم برگزار می شود.

 وي با بیان اینکه ایام محرم و صفر فرصت مغتنمی برای توسعه فرهنگ دینی، گسترش محبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و ترویج سبک زندگی حسینی در جامعه است، افزود: همه‌ دستگاه‌های اجرای باید در امر برگزاری مراسم‌ عزاداری همکاری‌های لازم را به عمل آورند.

 باقری یکی از اهداف مهم اوقاف همدان را تبدیل بقاع متبرکه به ‏قطب فرهنگی دانست و بیان داشت: استفاده از فضای معنوی آستان مقدس امامزادگان برای انجام امور فرهنگی و دینی از دیگر برنامه‌ها و اهداف این اداره ‌کل در ماه محرم است.

 مدیرکل اوقاف زنجان ادامه داد: تبیین جایگاه حکومت اسلامی و نقش ولایت فقیه در اداره جامعه اسلامی و بیان صحیح وقایع نهضت حسینی و روشنگری نسبت به خرافات و انحرافات از جمله اهداف برگزاری طرح بصیرت عاشورایی است.

 حجت الاسلام باقری یادآور شد: امام حسین(ع) در این رسالت و حادثه اهدافی چون اصلاح جامعه اسلامی، مبارزه با ظلم، مبارزه با جنایتکاران تاریخ، طرفداری از عدالت، طرفداری از آزادی، طرفداری از پاکی و ایمان را به عهده داشته و ما باید بتوانیم این درس‌ ها را میان مردم توسعه و اشاعه دهیم.

باقری تقویت باورهای دینی و تعمیق نهضت حسینی در جامعه و اجرای صحیح نیات واقفین مختص عزاداری امام حسین(ع) را از دیگر اهداف ویژه برنامه بصیرت عاشورایی بیان کرد.

 وی با اشاره به اینکه ماه محرم و ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) فرصت مناسبی برای معرفی مکتب اسلام و مدرسه شهادت به شمار می ‏رود، اظهار داشت: از این فرصت می ‏توانیم برای تبیین معارف اسلامی و درس‌ های اهل‏بیت(ع) و واقعه عاشورا آن‌ گونه که شایسته است استفاده کنیم.

باقری با اشاره به برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در  امامزادگان  و بقاع متبرکه زنجان افزود: سخنرانی، عزاداری، برپایی خیمه ‌های معرفت دینی، قرائت ‏زیارت عاشورای حسینی، توزیع کتاب و پوستر و تعزیه‌ خوانی از جمله برنامه‌ های بصیرت عاشورایی دهه اول ‏محرم‌الحرام در بقاع متبرکه و امامزادگان استان است.‏

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: