موج رسا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 248 واحد تعاونی از سال گذشته تا امسال در استان زنجان منحل و یا ادغام شده است.

کد خبر: ۱۳۵۲۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۴

به گزارش موج رسا, احمد غریوی امروز در جمع خبرنگاران استان زنجان با تبریک فرا رسیدن هفته تعاون اظهار داشت: تعاون به عنوان یکی از بخش های مهم اقتصادی کشور توانسته در کشور نقش اساسی و محوری داشته و در انظباط بخشی به مسائل اقتصادی مردم ایفا کند.

وی با بیان اینکه سهم 25 درصدی تعاون در برنامه پنجم توسعه به دلیل تحریم های صورت گرفته تحقق نیافته است، افزود: این موضوع تنها پنج درصد اجرا شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه دولت و وزارت تعاون نقش ویژه ای در تحقق سهم تعاون در اقتصاد ملی دارند، افزود: سند توسعه تعاون برای رسیدن به سهم واقعی تعاون در سال 92 به تصویب رسید.

غریوی با بیان اینکه برای رسیدن به این هدف باید سایر دستگاه های اجرایی همکاری کنند، افزود: کمیته تعاون ذیل کارگروه اقتصادی استان تشکیل شده تا سهم تعاون در اقتصاد تعاون محقق شود.

وی ادامه داد: هفته تعاون بهترین زمان برای شناساندن ارزش و جایگاه تعاون به مردم و فرهنگ سازی در این زمینه و معرفی ظرفیت های تعاون به مردم محسوب می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: رویکرد این اداره کل فرهنگ سازی در بخش تعاون بوده و اگر بتوانیم از نظر فرهنگی تعاون را در جامعه نهادینه کنیم، می توانیم به قرار گرفتن تعاون در جایگاه خود خوشبین باشیم.

غریوی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه های همکاری با دانشگاه های استان زنجان گفت: در 14 شهریور با حضور معاون وزارتخانه، تفاهم نامه استانداری زنجان و وزارتخانه منعقد می شود تا دستگاه های اجرایی ملزم به یاری رساندن به بخش تعاون شوند.

وی با بیان اینکه تعاون در استان جایگاه خوبی را دارد و سال گذشته سه تعاونی برتر استان معرفی شدند، افزود: اتاق تعاون استان در بین 31 استان کشور، برتر شناخته شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: در سال گذشته 90 تعاونی و امسال نیز 30 تعاونی جدید در استان تشکیل شده است.

غریوی با بیان اینکه در سال گذشته 73 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته به بحث اشتغال به دلیل سود بالای بانکی مورد توجه قرار نگرفت، افزود: امسال نیز تسهیلات در این زمینه اختصاص نیافته است.

وی در خصوص شرکت های توسعه عمرانی شهری اظهار داشت: موظف هستیم دو تعاونی امسال در این زمینه تشکیل شود که جلساتی در این زمینه برگزار شده است.

انتهای پیام/ن

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: