موج رسا
خط و نشان مدیرکل تعاون زنجان برای تعاونی های غیر مجاز

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: از فعالیت تعاونی های غیر قانونی حمایت نمی کنیم و هیچ گه اجازه نمی دهیم این تعاونی ها فعالیت کنند.

کد خبر: ۱۳۵۳۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۲

احمد غریوی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا, اظهار داشت: از فعالیت تعاونی های که کار غیر قانونی می کنند به هیچ وجه حمایت نکرده و نمی کنیم.

وی با بیان اینکه به دستگاه های اجرایی نیز گفته شده تا خدمات به این تعاونی ها ارائه نشود، تصریح کرد: برخی از تعاونی ها نیز از کار غیرقانونی خود اطلاع ندارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه این تعاونی ها در قبال مردم و دستگاه های اجرایی مسئول هستند، خاطرنشان کرد: اینگونه تعاونی ها باید پاسخگویی فعالیت های خود باشند.

غریوی بر ضرورت توسعه بخش خدمات تاکید کرد و گفت: اداره کل متولی ایجاد شغل در خدمات نیست و مسئولیت این اداره کل با توجه به سهم پنج درصد در سهم اقتصاد ملی و ادغام دو وزارتخانه است.

وی از شناسایی 150 شغل جدید در استان زنجان خبر داد و گفت: با شناسایی این مشاغل علاقه مندان می توانند در این مشاغل خدمت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: افراد جویای کار فاقد مهارت به مراکز کار و فنی و حرفه ای برای آموزش معرفی می شوند

غریوی در خصوص وضعیت اتحادیه تعاونی های کشاورزی استان زنجان نیز اظهار داشت: حکم قضایی اختلاف این اتحادیه با اداره کل صادر شده است.

وی با بیان اینکه این اتحادیه به جای پیگیری اداری وضعیت خود به دستگاه قضایی شکایت کرد، افزود: در نهایت دستگاه قضا حکم را به نفع این اداره کل صادر کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه مجمع این اتحادیه با مشکل برگزار شده بود، افزود: باید مجمع دوباره تشکیل می شد که در جلسه اول اعضا به حد نصاب لازم نرسید.

غریوی خاطرنشان کرد: در دو ماه آینده مجمع این اتحادیه تشکیل و اعضا و رئیس اتحادیه معرفی می شوند.

وی با اشاره به اینکه از 11 تا 17 شهریور ماه سال جاری به عنوان هفته تعاون نامگذاری شده است، افزود: هفته تعاون فرصت مناسبی برای شناساندن ارزش و جایگاه تعاون برای مردم و فرهنگ سازی و شناساندن ظرفیت های تعاون برای مردم و فعالان اقتصادی است.

این مقام مسئول از برگزاری سمینار برند و توسعه بازار، دیدار با خانواده شهدا، افتتاح غرفه صنایع دستی در تعاونی های مصرف در زنجان همزمان با هفته تعاون خبر داد و افزود: ایجاد غرفه مشاوره و راهنمای تعاون و کارآفرینی و مسابقه نقاشی کودکان در پارک ملت از دیگر برنامه های این هفته است.

غریوی ادامه داد:برگزاری جشنواره تعاونی های برتر، افتتاح 13 طرح تعاونی، دیدار اتحادیه ها و شرکت های تعاونی با امام جمعه و استاندار زنجان و برگزاری تور خبری برای بازدید از تعاونی های برتر از برنامه های این هفته محسوب می شود.

 

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: