موج رسا
رئیس پلیس راه استان زنجان خبر داد:
رئیس پلیس راه استان زنجان با بیان اینکه بیشترین علت تصادفات عدم توجه به جلو است، گفت: 27 در صد تصادفات انجام شده عدم توجه رانندگان به جو و هواس پرتی رانندگان است.
کد خبر: ۱۳۶۴۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۵

به گزارش موج رسا, علی اصغر شیر محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه  بیشترین علت تصادفات در استان زنجان است، اظهار کرد: موارد ذکر شده 37 در صد از تصادفات را شامل می شود.

وی با اشاره به اینکه  28 در صد تصادفات رخ داده در ساعات 12 ظهر تا 18 عصر صورت گرفته است، افزود: در بیشتر تصادفات خودرو سواری با 63 در صد ، ،موتورسیکلت با 12 درصد آمار تصادفات استان زنجان است.

شیر محمدی افزود: در تصادفات منجر به فوت 45 درصد خود رانندگان ، 39 درصد سرنشین وسائل نقلیه و 16 درصد عابر پیاده جان خود را از دست می دهند.

وی با بیان اینکه در پنج ماههسال جاری تعداد متوفی 8 در صد کاهش یافته است، تصادفات جرحی 606 مورد است که پنج در صد افزایش پیدا کرده و مجروج 822 مورد که سه در صد افزابش داشته است.

رئیس پلیس راه استان زنجان افزود: با اداره راه و پایانه حمل و نقل استان زنجان برای حل مشکلات نقاط حادثه خیز مانند نصب تابلو های هشدار دهنده خط کشی و ... هماهنگی های لازم انجام شده  که در حد توان و زود بازده با وسع مالی اداره راه و شهر سازی استان زنجان مشکلات نقاط حادثه خیر استان زنجان رفع خواهد شد .

شیر محمدی خاطر نشان کرد:اقدامات فرهنگی برای جلو گیری از تصادفات از طریق اداره حمل و نقل پایانه استان زنجان انجام گرفته است .

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: