موج رسا
معاون جهاد کشاورزی استان زنجان خبرداد

معاون جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به تولید محصولات دامی در 6 ماه نخست امسال گفت: در 6 ماه نخست امسال 119 هزار و 900 تن انواع محصولات دامی در استان زنجان تولید شده است.

کد خبر: ۱۳۸۲۴
تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۴

رحمان رستمخانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا با اشاره به محصولات دامی تولید امسال در زنجان اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری 119 هزار و 900 تن انواع محصولات  زیر بخش امور دام و طیور شامل شیر خام‌، گوشت قرمز‌، گوشت سفید‌، تخم مرغ و عسل در سطح استان تولید و به بازار مصرف عرضه شده است.

وی با اشاره به تولید محصولات دامی در مدت مشابه سال گذشته در زنجان خاطر نشان کرد: این امر در مدت مشابه سال گذشته در زنجان 1.3 درصد رشد داشته است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان هر ساله محصولاتی دامی مازاد به استان‌های همجوار صادر می‌کند، بیان کرد: ظرفیت تولید فعلی استان در زیر بخش نزدیک بر 240 هزار تن در سال بوده که 200 هزار تن آن در داخل استان مصرف و مابقی به استان‌های همجوار صادر می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در استان زنجان نزدیک به 2 هزار واحد صنعتی و کوچک روستایی دارای مجوز در استان در حال فعالیت می‌کنند که بیش از 7 هزار و 500 نفر به طور مستقیم در این واحدها مشغول کار هستند.

رستمخوانی خاطر نشان کرد: ارزش سرمایه گذاری انجام شده این واحدها نیز نزدیک بر 6 هزار و 200 میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه ما در بحث صادرات به بلوغ صادراتی نرسیده‌ایم، افزود: سیاست‌ها و برنامه‌های مسئولان ذیربط باید در راستای رونق و توسعه اقتصادی بخش کشاورزی و تولیدات دامی باشد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خاطرنشان کرد: مشکلات سیاسی و بیماری‌های ویژه طیور از جمله چالش‌های اصلی و مهم پیش روی صادرات مرغ گرم به بازارهای خارجی است که نیازمند تدابیر هوشمندانه مسئولان ذیربط است.

انتهای پیام/ع

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: