موج رسا
امام جمعه ابهر:

امام جمعه شهر ابهر در خطبه های نماز جمعه گفت: دلخراش در خانه امن الهی و در سرزمین منا حاکی از اوج بی عرضگی و بی کفایتی حکام آل سعود است.

کد خبر: ۱۳۹۲۵
تاریخ انتشار: جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۱

به گزارش موج رسا, حجت الاسلام جعفر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به کشته و زخمی شدن هزاران نفر از زئران خانه خدا در مناسک حج در سرزمین منا، اظهار داشت: این فاجعه دلخراش در خانه امن الهی و در سرزمین منا حاکی از اوج بی عرضگی و بی کفایتی حکام آل سعود است و به طور قطع دولت سعودی مسئولیت آن را بر عهده دارد.

رحیمی دهه ولایت یعنی از شب عید قربان و روز عرفه گرفته تا عید غدیر خم که میلاد امام هادی(ع) نیز در آن قرار گرفته اشاره کرد و افزود: این دهه ولایت برای ما درسها و پیامهایی دارد. و یکی ا زمهمترین پیامها این است که جدایی از اهل بیت خسران را در بر خواهد داشت.

وی به بازگشایی مدارس و مراکز علمی اشاره کرده و این آغاز سال تحصیلی جدید را بمنزله عید آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد: به اینکه دانش آموزان و دانشجویان باید قدر این فرصتها را بدانند و خود را مسلح به سلاح علم و عمل کنند. و بدانند که دانشگاهها و حوزه های علمیه می توانند دو مرکز باشند برای تمام ترقیات و تمام پیشرفتهای کشور و می توانند دو مرکز باشند برای تمام انحرافات و تمام انحطاطات، اگر دانشگاه واقعا دانشگاه باشد می تواند کشور را به قله های علم و پیشرفت برساند

امام جمعه ابهر تصریح کرد: اگر حوزه های علمیه مهذب و متعهد باشند یک کشور را می توانند نجات بدهند. و اساتید گرامی بدانند تمام حرکات و سکنات آنها در دل و مغز دانش آموز تاثیر گذار است. و لذا اساتید فقط به معنای معلم نیستند بلکه به معنای مربی نیز هستند. و نقش آنها بسیار بیشتر از والدین است. امیدواریم تلاش کنند این دانش آموزان را دین باور و دین یاور تربیت کنند.

خطیب جمعه ابهر به هفته دفاع مقدس نیز گریزی زد و یک نکته رهبری را یاد آور گردید و افزود: همه باید قدر سپاه را بدانند تضعیف سپاه و حرفهای بی ربطی که گاهی علیه سپاه گفته می شود چیزهایی دل خوش کن دشمن و خوشحال کننده دشمن است. سپاه را باید گرامی داشت. سپاه یک نعمت بزرگ الهی در کشور است.

وی تاکید کرد: پیشنهاد جدی ما این است که سازمان های بین المللی و سازمان کنفرانس اسلامی کمیته حقیقت یاب تشکیل دهند و گزارش دقیق و جامع و بدون غرض تهیه کنند. و باید از آل سعود به سازمان های بین المللی گرچه ما آنها را نیز قابل لایق نمی دانیم شکایت شود و سازمان کنفرانس اسلامی گرچه امیدی نیست چون محل استقرار آنها جده و تحت نظر آل سعود است. باید به جد وارد میدان بشوند و بهتر از آن این است که کشورهای اسلامی خودشان به صورت مستقل عکس العمل نشان داده و دنبال چاره اندیشی باشند.

امام جمعه ابهر اظهار داشت: ما از بررسی حوادث تا اکنون یقین پیدا می کنیم که دستهای آلوده ای بود تا این اتفاقات به پیش می آید. فاجعه آن قدر سنگین است. و بی عرضگی آل سعود و خشونت آنها به قدری است که اجازه نمی دهند حتی تیم های پزشکی اعزام شود و جنازه ها و بلکه زائران زنده تا ساعت چهار بعد ازظهر با همان وضعیت مانده بودند.

خطیب جمعه ابهر در ادامه اضاف کرد: از ریاست محترم جمهوری نیز که در نیویورک تشریف دارند خواستاریم در ملاقاتهای خود اولویت اول را همین قضیه قرار دهند.

رحیمی به پیام بسیار مهم و دقیق مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: این پیام و توصیه ها محقق شوند. در پایان نمازگزاران ابهر بصورت انسجام علیه محکومیت آل سعود و جنایات اسرائیل و آمریکا راهپیمایی مفصلی کردند.

انتهای پیام/

منبع:ابهر24

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: امام جمعه ابهر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: