موج رسا
گزارشی از وضعیت اتوبوس های شهری؛

پایین بودن کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان زنجانی در حمل و نقل عمومی مسئله ای است که هرگز فدای کمیت هم نشد و شهروندان از هر دو محروم شدند.

کد خبر: ۱۴۱۲۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۲

به گزارش موج رسا, به نقل از مهرزنجان ،توسعه شهر زنجان نيازهای شبکه حمل و نقل شهری را در ابعاد گسترده ای مطرح کرده است و مسئولان همواره به استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی برای کاهش بار ترافيکی تاکيدمی کنند.

توصیه مسئولان برای استفاده از حمل و نقل عمومی در شهر زنجان برای کاهش بار  ترافیکی امری است که هموراه بر آن تاکید شده است.

مسئله های که قبل از هر چیز باید به آن پرداخت، پایین بودن کیفیت و خدمات ارائه شده به شهروندان زنجانی است که باید در این زمینه تلاش های گسترده ای انجام پذیرد.

نبود محل های مناسب برای نشستن مسافران در انتظار خط واحد در زنجان از جمله مشکلاتی است که از گذشته گریبان گیر همشهریان زنجانی بوده است.

به عنوان مثال می توان به نبود ایستگاه و نیمکت مناسب در سعدی جنوبی،پایانه مسافری ، سبزه میدان و ابتدای خیابان جاده همایون اشاره کرد.

باگذر از این اماکن می توان به عمق بی تدبیری پی برد که باعث می شود مسافر بعضی وقت ها تا چند ساعت سرپا در انتظار خط واحدی منتظر بماند که در گرما کولر و در سرما بخاری ندارد.

کیفیت ایستگاه های اتوبوس زنجان عکس

نبود ایستگاه اتوبوس مناسب در این اماکن همواره منظر شهری را خراب کرده و باعث می شود دیدگاه عابرین نیز عوض شده و از حمل و نقل عمومی استفاده نکنند.

ابنها فقط چند نمونه برای پی بردن به عمق فاجعه در شهر زنجان بود که فراتر از اینها را باید با چشم دید و آهی برای زنان پیری که لب خیابانها در انتظار اتوبوس نشسته اند کشید.

چالش حمل و نقل عمومی زنجان چیزی فراتر از اینهاست که قلم آن را وصف کند زیرا که مسئولین در این رابطه برای شهر هرگز شاهکار مهمی انجام نداده اند.

امید است مسئولین با تلاش و تدبیر مناسب در جهت تقویت کمیت و کیفیت پایانه اتوبوسرانی و ایستگاه های خط واحد قدم موثری در راستای افزایش جلب رضایت همشهریان انجام داده باشند تا همشهریان زنجانی نیز با مناسب دیدن وضعیت حمل و نقل عمومی به استفاده از حمل و نقل عمومی روی بیاورند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: حمل و نقل عمومی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: