موج رسا
نیکزاد:
وزیر سابق مسکن و شهرسازی گفت: در طول 4 سال یک میلیون و 180 هزار واحد ساخته شده و تحویل مردم داده شده که الزاماً تأسیسات زیربنایی شامل آب، برق، گاز و فاضلاب هم داشته است، چرا دولت یازدهم در دو سالی که گذشت نتوانست چنین کاری انجام بدهد؟
کد خبر: ۱۴۱۹۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۱

به گزارش موج رسا, علی نیکزاد، وزیر سابق مسکن و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص اظهارات آخوندی مبنی بر اینکه از ابتدا برای مسکن مهر تأسیسات زیربنایی و روبنایی در نظر نگرفته بودند، اظهار داشت: در دولت قبل حدود 2 میلیون و 120 هزار واحد مسکن روستایی پیش بینی شده بود که از این تعداد بالغ بر 1میلیون و 600 هزار واحد آن به اتمام رسید؛ 500 هزار واحد با پیشرفت 30 درصد نیز برای تکمیل به دولت یازدهم محول شده است.

 

وی همچنین افزود: در شهر های کشور اعم از زیر 25 هزار نفر و بالای آن، هم 2 میلیون و 180 هزار واحد مسکن مهر پیش بینی شده بود که از از این تعداد یک میلیون و 180 هزار واحد آن افتتاح شد و تنها یک میلیون مسکن با پیشرفت 70 درصد برای تکمیل به دولت یازدهم واگذار شد.

 

وزیر سابق مسکن و شهرسازی  تصریح کرد: زحمات قابل تقدیری در خصوص تهیه زمین و مقدمات در دولت نهم صورت گرفت، اما در دولت دهم مسکن مهر قوت و قدرت بیشتری پیدا کرد و تا حد زیادی تکمیل شد.

 

نیکزاد در ادامه گفت: بنابر این مردم خودشان باید قضاوت کنند که وقتی در عرض 4 سال یک میلیون و 180 هزار واحد ساخته شده و تحویل مردم داده شده که الزاماً تأسیسات زیربنایی شامل آب، برق، گاز و فاضلاب هم داشته است، چرا دولت یازدهم در دو سالی که گذشت نتوانست چنین کاری انجام بدهد؟

 

وی همچنین تأکید کرد: همه تأسیسات زیر بنایی و روبنایی برای مسکن مهر در نظر گرفته شده و منابع آن از طریق استانداری ها و یارانه مسکن مهر و سازمان مدیریت و برنامه ریزی فعلی که در آن زمان معاونت نظارت و راهبری بود، بالغ بر 1200 میلیارد پرداخت شده است؛ لذا دوستان ما در وزارت راه و شهرسازی باید پیگیری های لازم را انجام بدهند و وزارت نیرو هم در این خصوص باید به تعهدات خود عمل کند.

 

وزیر سابق مسکن و شهرسازی  یادآور شد: در دولت قبل شرکت ملی گاز و مخابرات در هر کجا پروژه را به مرحله نازک کاری می رساندیم و آماده بهره برداری می شد به عرصه آماده و تأسیسات زیر بنایی آن را انجام می داد.

 

نیکزاد همچنین بیان داشت: مسکن مهر در حال حاضر همت وزارت نیرو، شرکت ملی گاز و به طور کلی دولت را می طلبد که کسانی که بالاخره به نظام اعتماد کرده و پول خود را در مسکن مهر هزینه کرده اند، خانه هایشان را تحویل بگیرند.

 

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: دولت قبل 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: