موج رسا
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علت اصلی عدم اقتصاد مقاومتی فرهنگ سازی نشدن اقتصاد مقاومتی در سطح دولت و ملت است،تصریح کرد: قبل از انجام هرکاری باید فرهنگ سازی در دولت و ملت انجام شود.
کد خبر: ۱۴۲۲۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۰

به گزارش موج رسا, محمد اسماعیلی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان با بیان اینکه تحریم ها و فشار های اقتصادی از سوی دشمنان انقلاب اسلامی بر ملت ایران وارد شده است، اظهار کرد: با ایستادگی و بحث اشتغال و تولید ملی همراه با اقتصاد مقاوتی می توانیم به خود تکیه کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید از تولید داخلی حمایت شود، تصریح کرد: از کالاهایی که تولید داخلی هستند استفاده کرده و از منابع موجود داخلی که در اختیار داریم کاملاً استفاده کنیم و در کنار همه اینها از تولیدات داخلی غافل نشویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش خصوصی نقش اساسی در اقتصاد دارد، خاطرنشان کرد: دولت به تنهایی قادر به اداره اقتصاد نیست هرچه قدر بخش خصوصی وارد شود اقتصاد می تواند رونق بیشتری پیدا کند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام به صرفه جویی تاکید فراوانی کرده است، تصریح کرد: منابع ملی با محدودیت های خاصی مواجه است در طول 37 سالی که کشور مورد تحریم واقه شده است صرفه جویی نقش اساسی در اقتصاد دارد.

وی با اشاره به اینکه هرکاری در سطح کشور باید فرهنگ سازی شود، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به خاطر عدم فرهنگ سازی عملیاتی نشده است چه در سطح دولت و چه در سطح ملت فرهنگ سازی انجام نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از آفتهای اصلی عدم اجرای اقتصاد مقاومتی وادات بی رویه است، خاطرنشان کرد: واردات بی رویه باعث معیوب شدن اقتصاد کشور می شود .

اسماعیلی خاطرنشان کرد: باید به جای واردات بی رویه تولیدات داخلی را افزایش داد و مردم باید از تولیدات داخلی کشور برای حفظ اقتصاد استفاده کنند.

وی با بیان اینکه واردات بی رویه عاملی اصلی برای عدم تولیدات داخلی است، اظهار کرد: با واردات بی رویه منابع داخلی رفته رفته از بین خواهد رفت و به کشور های خارجی وابسته خواهیم شد.

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: