موج رسا
در جلسه کمیته بین بخشی سلامت روان زنجان مطرح شد؛
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جلسه کمیته بین بخشی سلامت روان گفت: توجه به سلامت روانی در ارتقای کیفیت زندگی امری ضروری است و مشکلات روانی در ایجاد مشکلات جسمانی بسیار اثرگذار است.
کد خبر: ۱۴۳۰۳
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰

به گزارش موج رسا, کمیته بین بخشی سلامت روان به مناسبت هفته سلامت روان در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت استان زنجان برگزار شد.

در این جلسه خدیجه ابراهیم‌خانی معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: توجه به سلامت روانی در ارتقای کیفیت زندگی امری ضروری است و مشکلات روانی در ایجاد مشکلات جسمانی بسیار اثرگذار است.

وی با توجه به گستردگی موضوع سلامت روان، به لزوم همکاری‌های بین بخشی اشاره کرد و افزود: علیرغم ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی در زمینه تخصصی و علمی، این سازمان جهت ارتقای سلامت روان جامعه نیازمند همکاری سایر ارگان‌ها و نهادها می‌باشد.

در ادامه شهره نصر کارشناس مسئول سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه ضمن خیرمقدم و تسلیت فرارسیدن ایام محرم ،نقش ماه محرم را در رشد و کمال افراد ضروری دانست .

وی با اشاره به اینکه سلامت روان فقط نبود بیماری روان نیست بلکه رفاه کامل اجتماعی و روانی را شامل می‌شود، افزود: بیماری‌های روانی از لحاظ بار بیماری بعد از سوانح رتبه دوم کشور را دارا هستند.

نصر به نقش دانشگاه علوم پزشکی به عنوان میانجی دانش، حمایت کننده و هماهنگ کننده در برنامه سند سلامت روان کشور اشاره نمود و ضمن طرح روزشمار و شعار هفته سلامت روان 94، به عنوان فرصتی برای فرهنگ‌سازی، آموزش و اطلاع‌رسانی در زمینه ارتقای سلامت روان، گزارشی از برنامه‌های سال‌های قبل و برنامه‌هایی که قرار است در شهرستان‌ها با همکاری ادارات انجام گیرد، ارائه نمود.

گفتنی است در این جلسه اعضای شرکت کننده در خصوص اطلاع رسانی در طول هفته در ادارات زیر مجموعه از طریق فضای مجازی، ارسال پیامک، درج شعار در سربرگ نامه های اداری و توزیع بروشور اعلام آمادگی نمودند .

همچنین مقرر شد در طول هفته، جلسات آموزشی و همایش متناسب با روزهای هفته در ادارات برگزار گردد . در این کمیته، نمایندگان معاونت‌های دانشگاه علوم پزشکی، نمایندگانی از ادارات آموزش و پرورش، ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، شرکت برق منطقه‌ای و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، دانشگاه‌های تحصیلات تکمیلی علوم پایه و علمی – کاربردی مرکز زنجان حضور داشتند .

انتها پیام/

منبع: نسیم زنجان

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: