موج رسا
شب آشتی کنان؛
در شب چهارم محرم که منتسب به حربن یزید بن ریاحی است عزاداران با امید دو چندان در خیمه های عزا جمع می شوند تا از گناه های خود در درگاه الهی طلب عفو و بخشش نمایند و با خدای خود آشتی دوباره برقرار کنند .
کد خبر: ۱۴۳۱۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۳

به گزارش موج رسا, عزاداران حسینی در شب چهارم محرم که منتسب به آزاد مرد  کربلا یعنی حر بن یزید بن ریاحی است ، در خیمه های عزا جمع می شوند و همچون "حر بن یزید ریاحی" در آغوش اربابشان جای می گیرند تا بهشتی شوند .

  امثال حربن یزید بن ریاحی را در طول تاریخ انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس به کررات می توان مشاهده نمود ، از شهید طیب حاج رضائی و شاهرخ ضرغام که لقب حر انقلاب اسلامی به آن ها داده اند گرفته تا قاسم جیگرکی و صد ها نمونه دیگر که هر کدام به نوعی از گذشته خود بازگشتند و در صراط مستقیم قدم گذاشتند .

شب چهارم محرم ، بهانه ای است برای آشتی کنان انسان های آزاد مردی که الگویشان آزاد مردان تاریخ و علی الخصوص آزاد مرد کربلاست که در آغوش ارباب خود ره صد ساله را یک شبه پیمود و به لقاء الله پیوست .

درست است که عده ای توبه حر را نشأت گرفته از سروش غیبی و رویای صادقانه می دانند ، ولی باز هم طرح چنین مسائلی از قرب و عظمت او نخواهد کاست .

در شب چهارم محرم ، حتی کسانی که تا این شب به خود جرأت پوشیدن لباس عزا نداده اند ، می آیند و در شب توبه از در گاه ربوبیت طلب عفو و مغرفت می کنند و قدم برمی دارند تا خود را قافله پیشتازان برسانند و اینگونه با خود سخن می گویند که اگر حر توانست به در خانه امام قدم بگذارد ، پس ما نیز می توانیم .

در شب چهارم محرم همه گناهکاران  می آیند تا گوش و چشمان خود را نسبت به رفتار، گفتار و کردار ائمه اطهار شنواتر و بیناتر کنند و همچون نصوح، توبه نصوح انجام دهند و به مسیر الهی بازگردند.

انتهای پیام/

منبع:نسیم زنجان

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: