موج رسا
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان:
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان گفت: نیروی انتظامی و دستگاههای قضایی با کسانی که بخواهند در سایت ها و فضای مجازی با قمه زنی موجب وهن دین مبین اسلام شوند، برخورد شدید و تلخی خواهند داشت و اجازه هیچ گونه اقدامی را به آنان نخواهیم داد.
کد خبر: ۱۴۳۱۸
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۵

به گزارش موج رسا, «سردار علیرضا صالحی» امروز در گفت و گو با خبر نگار اوج بیداری، اظهارکرد: قمه زنی از منظر قانون و فقه شرع مقدس اسلام، کار فعل حرامی است و همه علما و دستگاههای قضایی و پلیس در یک تعامل خوب و منطقی در کنار هم هستند تا مانع از حتی یک مورد قمه زنی شوند و از کسانی که سابقه قمه زنی دارند حتما دعوت می شوند و اخذ تعهد از آنان گرفته خواهد شد .

 

برخورد شدید با قمه زنی در ماه محرم / فضاهای مذهبی و اعتقادات مردمی موجب امنیت زنجان شده است

 

وی افزود: به نظر می رسد با توجه به تبلیغات سویی که نسبت به دین مبین اسلام و عزاداری سید الشهدا (ع) است، آنهایی که دانایی کافی ندارند، سر عقل بیایند و بدانند که این اقدامات خلاف شرع و خلاف قانون بوده و نتیجه خوبی برایشان نخواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان، تأکید کرد: مهمترین اصل این است که بزرگتر های فامیل، شهر ها و روستاها حتما کنترل و مدیریت کنند و اجازه ندهند که مواردی از جمله قمه زنی و ایجاد شبه در دین و غیره اتفاق بیافتد.

صالحی با شاره به فرهنگ عاشورایی و امنیت موجود در استان زنجان، اظهارکرد: امروزه اگر استان زنجان به یکی از امن ترین استانهای کشور تبدیل شده است، حاصل گریه های مردم به سید الشهدا،گرم بودن فضاهای مذهبی و اعتقادات خوب مردم است که همیشه پای منبرها نشستند و با اعتقاد به سرو سینه می زنند و همچنان فرهنگ عاشورایی را ترویج می دهند.

وی افزود: گرچه نیروی انتظامی به عنوان اصلی ترین عامل تأمین کننده نظم و امنیت در لجمن و نوک پیکان قرار دارد، اما واقعیت مطلب این است که نباید از این موضوع فاصله گرفت و آن را فراموش کرد که اگر کمک و مساعی مردم نبود مطمئنا ما به این سطح امنیت شهرستانی و استانی نمی رسیدیم.

فرمانده کل نیروی انتظامی استان زنجان با اشاره به تمهیدات لازم در دسته های عزاداری حسینیه اعظم و زینبیه استان زنجان، گفت: خوشبختانه امسال با استفاده از تجربیات سالیان متمادی در برگزاری هرچه بهتر و  باشکوهتر در فضای منظم عزاداری برای حضرت سید الشهدا(ع) برنامه ها و تعاملات بسیار خوبی  با حسینه اعظم و زینبیه داریم.

صالحی اظهارکرد: امسال هم مردم و عاشقان سید و سالار شهیدان بدونه دغدغه و نگرانی تشریف بیارن و در عزاداری ها شرکت کنند چرا که هیچ گونه نگرانی برای اموال و حتی مواردی که بتواند آنها را از عزاداری فاصله ایجاد کند، وجود نخواهد داشت و تمام تمهیدات لازم را برای حفظ امنیت و طرح های ترافیکی در مسیر حرکت دستجات عزاداری، مسیر برگشت، مسیر عبور خواهران و برادران جدا، جلو گیری از مزاحمت های احتمالی موتور سیکلت سوران، پیش بینی شده تا مانع اتفاقات و نا امنی ها شود.

وی افزود: از طرفی به نحوی اقدام شده است که بار ترافیکی را مردم بتوانند به راحتی تحمل کنند و از شریان ها، کوچه ها و مسیر های دیگر تردد کرده تا هیچ خللی در زندگی روزمره مردم ایجاد نشود .

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعاملات خوبی با صدا و سیما بر قرار کردیم و اعتقاد ما بر این است که حاصل و میوه ماه محرم برای استان زنجان کما کان، حفظ امنیت و نظم، ترویج شعائر اسلامی، ارتقا سطح بینش مردم و باورهای دینی خواهد بود.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: