موج رسا
مدیرکل حمل ونقل و پایانه‌های استان زنجان:

مدیرکل حمل ونقل و پایانه‌های استان زنجان با اشاره به نیازمندی نوسازی ناوگان‌های فرسوده استان زنجان گفت: یک هزارو 100 دستگاه ناوگان حمل و نقل زنجان نیازمند نوسازی است.

کد خبر: ۱۴۳۲۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۴

ایرج دست نشان در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, افزایش تولید را مقدمه توسعه حمل ونقل و به تبع آن سرآغازی برای توسعه استان زنجان دانست و در خصوص دلایل رغبت کم برخی صاحبان ناوگان فرسوده به نوسازی وسایل نقلیه اظهار کرد: در حال حاضر یک هزارو 100 دستگاه ناوگان حمل و نقل باری این استان بالای 25 سال عمر دارند و نیازمند نوسازی هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مجوز واردات 420 دستگاه کامیون با عمر 3‌سال صادر شده که از این تعداد 37 دستگاه وارد ناوگان حمل ونقل استان شده است.

مدیرکل حمل ونقل و پایانه‌های استان زنجان درخصوص دلایل رغبت کم برخی صاحبان ناوگان فرسوده به نوسازی وسایل نقلیه گفت: متاسفانه در بخش حمل ونقل کالا مشتریان توجهی به نوع وسیله نقلیه و مدل آن ندارند و تنها رسیدن کالا به مقصد برایشان حائز اهمیت است و از طرفی برخی سخت گیری‌ها بانک‌ها برای بهره‌مندی از تسهیلات نوسازی در نهایت باعث بی‌میلی شدن صاحبان خودرو به استفاده از وام می‌شود.

وی با اعلام میزان تسهیلات درنظرگرفته شده برای توسعه ونوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی باری بین شهری  اظهار کرد: این تسهیلات حداکثر 70درصد تا سقف 300 میلیون ریال برای انواع برندهای اروپایی و کره‌ای و تا سقف 200 میلیون ریال برای انواع برندهای چینی و روسی است و متقاضیان فرایند نوسازی ناوگان باری که مالک خودرو فرسوده هستند می‌توانند با استفاده از این تسهیلات و با دردست داشتن کارت هوشمند ناوگان به شرکت‌های تامین کننده مراجعه کنند.

دست نشان در ادامه گفت: در شش ماهه نخست امسال بیش از دومیلیون وهفتصد تن کالا توسط ناوگان باری استان زنجان جابه‌جا شده است.

وی بیان کرد: خاک معدنی، میلگرد، سنگ آهن ،سیلیس، سیمان، شمش آهن وروی ازجمله کالاهای مهم جابجا شده توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای این استان در شش ماه نخست امسال به مناطق مختلف استان و دیگر مناطق کشور است که تغییرمحسوسی نسبت به دوره مشابه سال قبل نداشته است.

مدیرکل حمل ونقل و پایانه‌های استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر67 شرکت حمل ونقل  کالا در استان فعال هستند، افزود: بخش حمل و نقل جاده‌ای یکی از بهترین عرصه‌ها برای سرمایه گذاری اشتغالزایی و توسعه است و باید زیرساخت‌های لازم برای تسهیل فعالیت در این بخش از طریق نوسازی ناوگان و توجه ویژه به حوزه راهسازی فراهم شود.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: