موج رسا
در شب پنجم محرم صورت گرفت؛
حسینیه اعظم زنجان هر ساله شاهد حضور میهمانان مختلفی از اقصی نقاط جهان در این مکان مقدس است و در شب پنجم محرم امسال نیز این مکان پذیرای مهمانانی از کشور ژاپن بود .
کد خبر: ۱۴۳۳۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۹

به گزارش موج رسا, "حسینیه اعظم زنجان" به عنوان دهمین میراث معنوی کشور هر ساله در ایام محرم و در آستانه برگزاری بزرگترین اجتماع عزادارن کشور در هشتم محرم که به "یوم اعباس " مشهور است ، شاهد حضور میهمانان مختلف از اقصی نقاط جهان است که تشریفات ویژه ای نیز برای پذیرائی از آنان در این مکان صورت می گیرد.

این مکان مقدس در شب پنجم محرم میهمان زائرانی از کشور ژاپن بود که در این حسینیه حضور پیدا کرده بودند ، زائرانی که تحت تاثیر معنویت حاکم بر این مکان قرار گرفته بودند.

یکی از زائران ژاپنی  در پاسخ به این سوال نسیم زنجان که چه احساسی از حضور در حسینیه اعظم زنجان دارید ، این گونه پاسخ داد: اطلاعاتی کمی  راجع به امام حسین (ع) و عاشورا قبلا شنیده بودم  و  وقتی به حسینیه اعظم زنجان آمدم آن معنویت را احساس کردم  و در رفتار مردم هم ظهور این معنویت را به وضوح مشاهده کردم  و بخصوص وقتی شهیدان را هم که آوردند و احساسات مردم را  که اشک می ریختند را دیدم ، آنگاه فهمیدم که چقدر مردم عمیق به امام حسین (ع)، عاشورا و شهدایشان دل بسته اند .

زائر ژاپنی سخنان خود را اینگونه ادامه داد:  در این مدتی که در ایران بودم  مساجد مختلفی را دیده بودیم  و وقتی از درب حسینیه اعظم زنجان وارد صحن حسینیه شدیم  متوجه شدیم که اعتقادات مردم خیلی عمیق تر است .

اوی که آشنائی چندانی با حسینیه اعظم زنجان نداشت ، گفت: به یقین اگر به کشور خود بازگردم  همان چیزی را که اینجا از مردم زنجان دیدم را به مردمان ژاپن انتقال خواهم داد.

انتهای پیام/

منبع:نسیم زنجان

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: