موج رسا
زنجانی ها حماسه ای دیگر خلق کردند

روز هشتم ماه محرم به عنوان یوم العباس در زنجان معروف است که امروز هم در پایتخت شور و شعور حسینی، حماسه ای دیگر آفریده شد.

کد خبر: ۱۴۳۷۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۳

به گزارش موج رسا, امسال هم مردم پایتخت شور و شعور حسینی به صحنه آمدند و در هشتمین روز از ماه محرم، حماسه ای دیگر خلق کردند، امسال هم چشم همگان به زنجان بود تا ولایتمداری را از مردم زنجان یاد بگیرند، امسال هم زیباترین عکس ها و خبرهای جهان از زنجان مخابره شد، امسال هم مردم زنجان آمدند تا در یوم العباس حماسه ای ماندگار خلق کنند.

مراسم عزاداری مردم زنجان در قالب دسته عزاداری حسینیه جهانی اعظم از ساعت 14.30 به صورت رسمی در زنجان آغاز شد.

این مراسم با به دلیل حضور گسترده مردم و شلوغی بیش از حد جمعیت، از همان ابتدا با شورو خاصی آغاز شد، پس از تلاوت قرآن کریم و خواندن دعای فرج، مراسم دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان آغاز و با مدیحه سرایی مهدی رسولی ادامه یافت.

حماسه عظیم عزاداران حسینی با نوای مرتضی حیدری ادامه یافت و زنجانی ها در حالی از خیابان فردوسی زنجان به سمت امامزاده سید ابراهیم (ع) حرکت می کردند که ابتدا و انتهای صف عزاداران حسینی یکی بود، توزیع نذری، حضور خانواده ها شهدا، حضور وزار و دولتی ها از نکات جالب این برنامه معنوی زنجان بود در حالی که وزیر بهداشت در جمع مردم زنجان عزاداری کرد برخی از وزرا نیز از پشت بام بانک ملت زنجان با عزاداران حسینی همراه شدند.

زمزمه ذکر یا باب الحوائج و هیهات من الذله از دیگر برنامه های این مراسم بود، اما رجز خوانی حاج ولی الله کلامی و خط و نشان مردم زنجان برای داعشی ها از مهم ترین بخش برنامه عزاداران حسینی در زنجان بود.

مردم زنجان یادی هم از حجاج به خون خفته منا کردند و یوم العباس را به احترام قمرمنیر بنی هاشم همچون همیشه با ولایت مداری گره زده و عشق و ارادت خود را به ولی فقیه زمانشان اعلام کردند.

امروز زنجان شهر غواصان دریا دل، پایتخت شور و شعور حسینی، شهر شهدا و رزمندگان، شهر زیبای ارادتمندان به قمر بنی هاشم یکبار دیگر صحنه دیگری از حماسه خود را به نمایش گذاشت.

عزاداران و مداحان زنجان امروز در مراسم با شکوه هشتم محرم یاد و خاطره سردار شهید حسین همدانی را گرامی داشتند.

مداحان مراسم هشتم محرم نیز با قرائت اشعاری زیبا یاد و خاطره سردار شهید حسین همدانی را گرامی داشته و اقدامات وی را در حفظ و حراست از حرم حضرت زینب و حضرت رقیه ستودند.

‌*حضور تازه شیعه شدگان در زنجان

10 نفر از تازه شیعه ‌شدگان نیز به عنوان پژوهشگر از سوی جامعة المصطفی تهران امروز در زنجان حضور داشتند.

این تازه شیعه ‌شدگان که اهل سه خانواده از کشور آلبانی، بنگلادش و نیجریه هستند به دعوت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان در مراسم هشتم محرم حضور دارند.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: