موج رسا
رئیس هئیت امنای حسینیه اعظم زنجان خبر داد

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان از جمع ‌آوری نذورات مردمی توسط ۳۰۰ خادم افتخاری همزمان با حرکت دسته عظیم عزاداران حسینی خبر داد.

کد خبر: ۱۴۴۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۶

به گزارش موج رسا، محمدجواد غم ‌پرور اظهار کرد: این تعداد افراد در قالب 63 گروه جمع آوری نذورات که بصورت 55 اکیپ ثابت و هشت اکیپ سیار این وظیفه را به انجام می‌رسانند.

وی از فعالیت 35 گروه جمع آوری نذورات مجهز به دستگاه‌های P.O.S در روز سه‌شنبه 21 آبان مصادف با هشتم محرم خبر داد و افزود: همه گروه‌های جمع‌آوری نذورات از ساعت هشت صبح تا پایان دسته عزاداری در محل‌های تعیین شده وظیفه خود را ایفا می‌کنند.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان به استقرار پنج دفتر ثابت در شبستان‌های مسجد و محوطه خیابان حسینیه اعظم اشاره کرد و گفت: استقرار دو دستگاه ATM در محوطه حسینیه اعظم و محل فروش احشام نذری واقع در خیابان خیام غربی از دیگر اقداماتی است که برای جمع‌آوری نذورات و تسهیل در کار مردم پیش‌بینی شده است.

وی با اعلام حساب جاری الکترونیکی نزد بانک ملت (جام) به شماره 1334219222 برای واریز نذورات نقدی از امکان پرداخت توسط سامانه پرداخت # 733 * همراه اول نیز خبر داد.

غم‌پرور از عموم مردم درخواست کرد از پرداخت نذورات نقدی و غیرنقدی خود به اشخاص غیرمسئول خودداری کرد و نذورات خود را فقط به خادمین حسینیه اعظم که دارای لباس‌های متحدالشکل و کارت شناسایی ویژه معتبر هستند تحویل دهند.

وی از همکاری افتخاری بیش از 240 راننده با حسینیه اعظم در دهه نخست محرم خبر داد و گفت: بیشترین حجم کاری این واحد در روز حرکت دسته عظیم عزاداران حسینی است.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان افزود: امسال همزمان با روز هشتم محرم و حرکت دسته عزاداری بیش از 100 دستگاه وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین وظیفه حمل و نقل گوسفندان زنده و ذبح شده اهدایی به مسجد حسینیه اعظم را برعهده دارند.

وی مهمترین مشکل خدمات خودرویی در روز حرکت دسته عظیم عزاداری را ازدحام جمعیت عنوان کرد و افزود: از عموم مردم درخواست می‌شود برای سهولت و تسریع در کار جابه‌جایی لاشه‌های ذبح شده و انتقال گوسفندان زنده، با رانندگان و مسئولان واحد خدمات خودرویی همکاری و از تجمع پیرامون این ماشین‌ها خودداری کنند.

غم‌پرور از نظارت 30 ناظر بر ذبح قربانی‌های حسینیه اعظم خبر داد و گفت: 30 ناظر دامپزشکی استان کار نظارت شرعی و بهداشتی بر ذبح قربانی‌های مسیر دسته حسینیه اعظم زنجان را برعهده دارند.

وی بیان کرد: این ناظران با لباس‌های سفید رنگ متحدالشکل در تمام طول مسیر دسته عزاداری و کشتارگاه برعمل ذبح صحیح و رعایت موارد بهداشتی قربانی‌ها نظارت می‌کنند.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان با اشاره به فعالیت 17 ذابح خبره شرعی در مسیر دسته عزاداری حسینیه اعظم گفت: این ذابحان پس از گذراندن آزمون‌های مربوطه به کار گرفته می‌شوند.

وی با اشاره به این موضوع که خادمان فعال در گروه ذبح نیز دارای لباس‌های متحدالشکل و کارت شناسایی مخصوص هستند، از مردم درخواست کرد از تحویل احشام خود به افراد ناشناس خودداری کنند.

غم‌پرور با بیان اینکه احشام حسینیه اعظم از 21 آبان مصادف با هشتم محرم فروخته می‌شود،‌ عنوان کرد: جمع‌آوری و دریافت احشام نذری اهدایی به حسینیه اعظم از اول محرم آغاز شده است.

وی اضافه کرد: محل دریافت و فروش احشام نذری ضلع جنوبی حسینیه اعظم و در خیابان خیام غربی قرار دارد.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان با اشاره به این موضوع که فروش احشام حسینیه در جهت تسهیل خرید مردم و تعدیل قیمت بازار صورت می‌گیرد از مردم متدین درخواست کرد تا حد امکان احشام نذری خود را بصورت زنده به واحد احشام تحویل دهند.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: