موج رسا
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: به منظور توسعه و رونق اقتصادی زیرساخت‌های لازم برای استقرار صنایع در مناطق کمتر برخوردار استان زنجان فراهم و یا ساماندهی شود.

کد خبر: ۱۴۵۰۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

به گزارش موج رسا, غلامحسین جمیلی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: در سرشماری که در سال 90 انجام شد بیش از 54 درصد از کارفرمایان کشور را افراد زیر 40 سال تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه بر این اساس جامعه کارفرمایی همانند جمعیت کشورمان جوان هستند، تصریح کرد: امروز باید جامعه جوان کشورمان در مسیر اهداف اقتصاد کلان کشور ساماندهی شود که برای تحقق این برنامه نیازمند یک قانون‌گذاری، توجه، حمایت و مشوق خاصی هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ابراز کرد: در حال حاضر توجه ویژه‌ای به بخش صادرات، شرکت‌های دانش بنیان و سایر انجام گرفته و قوانین حمایتی خاصی تصویب شده اما واقعیت این است که به بخش عمده جامعه کارفرمایی بی‌توجهی می‌شود.

وی با اشاره به استقرار صنایع در نقاط مختلف کشور عنوان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بنا به وظایف ذاتی خود می‌توانند نقش موثری در این زمینه داشته و به مسائل و برنامه‌های حوزه فعالیت خود بپردازد.

جمیلی خاطرنشان کرد: امروز استقرار صنایع به صورت پراکنده شکل می‌گیرد و حمایت لازم از صنایع کمتر برخوردار انجام نمی‌شود که در این زمینه باید اقدامات لازم از سوی مسئولان ذیربط انجام گیرد.

وی با بیان اینکه هیچ کس موافق استقرار صنایع مختلف در مناطق کمتر برخوردار نیست، اظهار داشت: استقرار این صنایع در مناطق کمتر برخوردار به سرمایه بیشتری نیاز دارد که دولت باید زیرساخت‌های لازم برای استقرار صنایع در مناطق کمتر برخوردار در کشور و به تبع آن استان زنجان را ایجاد و ساماندهی کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در مورد مسائل و مشکلات بخش بازرگانی و صادرات هم تصریح کرد: متاسفانه بخشی از این موضوعات سلیقه‌ای، شخصی و برگرفته از دیدگاه‌های فردی بوده و گاهی به اصل قانون بی‌توجهی می‌شود.

وی با تاکید بر بازنگری جدی در نظام تنبیه و تشویق بخش صنایع افزود: در حال حاضر یک واحد متخلف از شرایطی برخوردار است که یک واحد منضبط مالی نیز از آن شرایط برخوردار می‌شود که ضروری است تا تخفیفاتی نظیر ارائه تسهیلات ارزان قیمت و ویژه‌ای برای واحدهایی که به وظایف خود در زمان مقرر عمل کرده و به موقع مالیاتشان را پرداخت کرده اند در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: