موج رسا
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خدابنده:
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خدابنده در دوره کارگاه آموزشی نشست نماز از دیدگاه امام حسین (ع) با تاکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امروز گفت: امر به معروف و نهی از منکر، مهم ترین اهداف قیام امام حسین (ع) بود.
کد خبر: ۱۴۵۴۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۰

به گزارش موج رسابه نقل از اشراق24 به مناسبت ماه محرم،برای ارج نهادن به جایگاه امر به معروف و نهی از منکر و ترویج فرهنگ عاشورا در بین جامعه هدف و آگاهی از پیام و فلسفه عاشورا یک دوره کارگاه آموزشی نشست نماز از دیدگاه امام حسین (ع)توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خدابنده برگزار شد.

غدیر خلجی درباره اهداف و موضوعات برگزاری این کارگاه اظهار کرد: موضوعات مطرح شده در این کارگاه آموزشی شامل اشاره به درسهای بزرگ عاشورا ، اهمیت امر به معروف ونهی از منکر، مهمترین اهداف قیام امام حسین (ع) بود.

وی تصریح کرد: در این دوره اهمیت اقامه نماز و نیایش در بینش امام حسین(ع)، ضرورت آموختن و دعوت فرزندان به نماز و اشار به آثار جسمانی و روحانی نماز نیز به مددجویان آموزش داده شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خدابنده اضافه کرد: اشاره به خطبه تاریخی سید الشهداء ، نماز بهترین سلاح برای مقابله با جنگ نرم دشمنان اسلام ، اشاره به فداکاریها و رشادت های حضرت زینب (س) از دیگر موضوعاتی است که در این دوره مطرح شد.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر به فرموده رهبری،باید به امر به معروف و نهی از منکر،این واجب فراموش شده در جامعه اهمیت بیشتری داده شود و مسئولان و مردم سعی کنند تا آن را به صورت عملی و نه صرفا زبانی در جامعه پیاده کنند زیرا با محقق شدن آن،بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) برای احیای امربه معروف و نهی از منکر قیام کرد اضافه کرد: اقامه نماز و ارج دادن به این فریضه الهی یکی دیگر از اهداف قیام عاشورا بود و حضرت سید الشهدا(ع) به نماز عشق می ورزیدند و شهدا نیز به تآسی از ایشان این کار را انجام می دادند و همین امر نیز باعث الگو و اسوه شدن شهدا شده است.

شایان ذکر است در پایان کارگاه آموزشی بین شرکت کنندگان بسته های فرهنگی نیز توزیع شد.

انتهای پیام/

 

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: