موج رسا
کد خبر: ۱۴۵۵۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۹

به گزارش موج رسا, پس از تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی و توافق هسته‌ای، بسیاری ازمسئولان غربی در تلاش هستند تا به بهانه‌های مختلف به کشور ما سفر کنند.

به دنبال تلاش مقامات غربی برای سفر به ایران و عادی نشان دادن روابط ایران و غرب، رهبر معظم انقلاب نکات مهمی را در خصوص تلاش غرب برای نفوذ و رخنه در کشور ما به مسئولان دولتی متذکر شده‌اند.

در ادامه این سفرها روز شنبه(16آبان)، "مارتین شولتز" رئیس پارلمان اتحادیه اروپا در رأس هیئتی پارلمانی، به تهران سفر می‌کند

.

منصور حقیقت‌پور نائب رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در واکنش به حضور رئیس پارلمان اروپا درکشورمان اظهار داشت: باید یک سازوکار رسمی در سفر مسئولان کشورهای اروپایی به کشور ما وجود داشته باشد و کسانی که در کشور ما حاضر می‌شوند باید ملاقات‌های رسمی خودشان را انجام بدهند و به دنبال ملاقات با افراد محارب نباشند.

 

وی افزود: نباید به کشورهای غربی این اجازه داده شود تا در کشور ما، برعلیه منافع کشور و مردم کاری انجام دهند و به دنبال نفوذ و رخنه در ایران باشند.

 

نائب رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی با اشاره به تذکرات رهبر معظم انقلاب در خصوص تلاش‌های کشورهای غربی برای نفوذ در کشور ما گفت: تذکرات لازم در خصوص حضور "مارتین شولتز" رئیس پارلمان اروپا به مسئولان مربوط داده خواهد شد تا در طی این سفر، فقط ملاقات‌های رسمی و بین المللی انجام شود و از ملاقات‌های غیررسمی و هدف‌دار آن‌ها جلوگیری خواهد شد.

 

حقیقت‌پور خاطر نشان کرد: مجلس مذاکرات جدی با وزیر اطلاعات را آغاز کرده است و از وزارت اطلاعات خواسته شده که دقت به خصوصی در ماجرای سفرهای خارجی داشته باشند تا ما شاهد امنیت کامل در تمام بخش‌ها، ارگان‌ها و به طور کلی در سطح جامعه باشیم.

 

انتهای پیام/

 

 

 

منبع خبر: راه دانا

مطالب مرتبط:
برچسب ها: وزارت اطلاعات 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: