موج رسا
مدیرکل راه و شهرستازی استان زنجان:

مدیرکل راه و شهرستازی استان زنجان با اشاره به اینکه تمهدات لازم برای ارائه خدمات زمستانی توسط راهدارخانه‌ها مهیا شده است، گفت: نیروی‌های راهدارخانه‌های آماده خدمات‌رسانی زمستانی در محور‌های استان زنجان هستند.

کد خبر: ۱۴۶۲۶
تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۵

کلیم‌الله وثوقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به اینکه همه ماشین آلات سبک و سنگین راهداخانه‌ها آماده سازی برای خدمات رسانی در زمستان شده‌اند، اظهار کرد: در این راستا در مجموع 225 دستگاه ماشین آلات سنگین و سبک در راهدارخانه‌های استان زنجان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه 450 نفر نیروی آماده باش در راهدارخانه‌های استان وجود دارد، ابراز کرد: بیشتر این نیرو‌ها در گردنه‌های حساس و برفگیر استان زنجان استقرار می‌یابند تا در مواقع ضروری امداد رسانی‌های جاده‌ای اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل راه و شهرستازی استان زنجان با اشاره به آماده بودن راهدارخانه‌های استان زنجان برای خدمات رسانی در محور‌های عنوان کرد: در صورت وقوع هر گونه بارش برف و يخبندان در اسرع وقت خدمات رسانی در محور ها انجام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به راه ارتباطی شهرستان طارم با شمال و اردبیل و افزود: عملیات راهسازی قطعه محور گیلوان – آب‌بر – شفت – ملاصدرا از سال 90 آغاز شده در هنوز هم ادامه دارد.

وثوقی با اشاره با بیان اینکه روند اجرایی این پروژه همچنان ادامه دارد، افزود: در حال حاضر تکمیل این محور به طول 10 کیلومتر در دست اقدام است.

وی عنوان کرد: عملیات احداث قطعه دوم این پروژه به طول  6 کیلیومتر پس از اتمام قطعه نخست آغاز می‌شود و به منظور تسهیل عملیات راهسازی قیر‌های رایگان از طرف وزارت راه و شهرسازی توزیع می‌شود.

مدیرکل راه و شهرستازی استان زنجان گفت: برای قطعه نخست این محور 50 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و در سال مالی 94 اعتباراتی برای تکمیل این مسیر در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 30 کیلومتر راه روستایی در شهرستان طارم بهسازی و تعمیر می‌شود، افزود: تکمیل به موقع راه‌ها نیازمند تأمین اعتبار است و تامین اعتبار عملیات تکمیل پروژه‌ها را تسریع می‌کند.

وثوقی با بیان اینکه بخشی از راه‌های روستایی طارم زیرسازی شده و آماده آسفالت‌ریزی است، ابراز کرد: در سال مالی 94، بیش از 40 کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان طارم بهره‌برداری می‌شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: