موج رسا
مسئول معاونت پژوهش حوزه علمیه زنجان

مسئول معاونت پژوهش حوزه علمیه زنجان با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه به آن گفت: متاسفانه رویکرد دولت در مباحث اقتصادی برون گراست.

کد خبر: ۱۴۶۴۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۹

به گزارش موج رسا, حجت الاسلام کریم حسنی در گفت و گو با مهرزنجان،اظهار داشت : دربحث اقتصاد مقاومتی باید ریشه ای کار شود و انتظار مقام معظم رهبری این نیست که ما چند ماه شعار اقتصاد مقاومتی بدهیم و در عمل کاری انجام ندهیم بلکه باید کاهاری بنیادی صورت گرفته و زیر بنایی در آن کار شود.

وی افزود: رویکرد دولت در مباحث اقتصادی برون گراست و نه درونگرا، و دولت فکر می کند حل مشکل اقتصادی در گرو مذاکرات است و کارهای دولت در هیمن راستا بوده است.

مسئول معاونت پژوهش حوزه علمیه زنجان تصریح کرد: کلید حل مشکلات از درون است و تولید کافی و سرمایه گذاری در داخل مشکلات اقتصادی را حل می کند.

حجت الاسلام حسنی گفت:متاسفانه آمار بیکاری خیلی زیاد است و این باعث می شود در جامعه ناهنجاری ها بیشتر شود.

وی بابیان اینکه بیکاری جوانان را به سمت ضد ارزش ها و مواد مخدار و غیره هدایت می کند گفت: بیکاری تولید کننده ناهنجاری های اجتماعی است.

مسئول معاونت پژوهش حوزه زنجان ادامه داد:اقتصاد مقاومتی مهم است و وجود کارخانه تولید در کشور باعث می شود افراد بیکار در آنجا مشغول به کار شده و برای آنها اشتغال ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی روحانیون و طلاب می توانند نقش اطلاع رسانی داشته باشند زیرا که مردم به روحاینت اعتماد دارند  و این سرمایه مهمی است که طلاب می توانند در این امرخود را توجیه و با استفاده از آیات و روایات در منبرها مردم را با فرمایشات مقام معظم رهبری بیشتر آشنا کنند.

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: