موج رسا
رئیس پلیس‌ راهور راه‌های روستایی استان زنجان:
رئیس پلیس‌ راهور راه‌های روستایی استان زنجان گفت: ۲۷ درصد تصادفات استان زنجان در راه‌های روستایی رخ می‌دهد و در راستای جلوگیری از تصادفات رانندگی در سطح روستاها، طرح رایگان کلاه‌ایمنی و شبرنگ برای ادوات کشاورزی در حال انجام است.
کد خبر: ۱۴۷۲۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۵

به گزارش موج رسا, سرهنگ حبیب موسوی درجمع دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای خرم دره با تاکید بر اینکه حوادث رانندگی دومین عامل مرگ و میر در سطح کشور به شمار می‌رود اظهار داشت: بسیاری از افرادی که قربانی حوادث رانندگی می‌شوند نان‌آور خانواده هستند که این امر نیز به نوبه خود تبعاتی به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه ۲۷ درصد تصادفات در راه‌های روستایی رخ می‌دهد، عنوان کرد: در راستای جلوگیری از تصادفات رانندگی در سطح روستاها، طرح رایگان کلاه‌ایمنی و شبرنگ برای ادوات کشاورزی در حال انجام است.

رئیس پلیس‌ راهور راه‌های روستایی استان زنجان برگزاری دوره‌های آموزشی و اجرای دقیق مقررات راهنمایی و رانندگی  را از مهم‌ترین راه‌های کاستن از تصادفات عنوان کرده و خاطر نشان کرد: هر نفر فوتی در حوادث رانندگی ۱٫۸ میلیارد تومان به کشور خسارت وارد می‌کند و یک درصد تولید ناخالص کشور نیز صرف هزینه تصادفات می‌شود.

فرماندار شهرستان خرم دره نیز با تاکید بر ضرورت مشارکت فعال دهیاران وشوراهای اسلامی درتمام امور روستاعنوان کرد: دهیاران و شوراها در سطح شهرستان باید در رفع ایرادات و نقاط حادثه‌خیز همکاری لازم را با مسئولان داشته باشند.

جمشید شیخی با بیان اینکه انتقال اطلاعات توسط مردم به دستگاههای امنیتی یک سرمایه امنیتی مهم برای جامعه محسوب می شود اظهار کرد: برقراری امنیت در روستاها و شهرها در گرو همکاری مردم است.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد: دهیاران و اعضای شورای اسلامی در سطح روستاها نباید اجازه سو استفاده اشخاص از امکانات دولتی برای تبلیغ داوطلبان انتخاب را بدهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره با اشاره به  پیش بینی های انجام شده در زمینه وضعیت آب و هوای کشور طی سال جاری عنوان کرد :کشاورزان باید سعی کنند محصولات کشاورزی خود را بیمه کنند تا در صورت بروز خسارت نسبت به جبران آن از سوی شرکت های بیمه گر اقدام شود.

شیخی در ادامه آموزش و فرهنگ سازی را از مهم ترین راهکارهای کاهش تصادفات درون شهری و برون شهری عنوان کرده و افزود: ر انندگان باید سعی کنندتا حد امکان به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند و خود را ملزم به اجرای این قوانین بدانند.

انتهای پیام/

منبع:نبض سحر

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: