موج رسا
مسئول اطلاع ‌رسانی مسجد زینبیه اعظم زنجان اعلام کرد:

مسئول اطلاع‌ رسانی مسجد زینبیه اعظم زنجان گفت: هماهنگی ‌های لازم برای برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم یازدهم محرم زنجان انجام شده است.

کد خبر: ۱۴۷۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۴۴

فرید احدیان در گفت ‌و‌ گو با موج رسا اظهار داشت: زمان حرکت دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان فردا از ساعت 14 عصر آغاز می ‌شود.
وی با بیان اینکه این مراسم به صورت زنده از طریق وب سایت مسجد زینبیه اعظم زنجان پخش می ‌شود، افزود: عاشقان ابا‌عبدالله‌الحسین (ع) در خارج از کشور نیز می ‌توانند عظمت زینبیه اعظم زنجان را مشاهده کنند.
مسئول اطلاع ‌رسانی مسجد زینبیه اعظم زنجان گفت: عزاداران حسینی همه ساله در ایام محرم به ویژه یازدهم این ماه، با شرکت در دسته عزاداری‌ زینبیه اعظم زنجان اتحاد شیعیان و عاشقان امام حسین (ع) را به تصویر کشیده و جلوه‌ای از عشق و ارادت خود به سالار و سرور شهیدان به نمایش می ‌گذارند.
وی افزود: دسته عزاداری زینبیه زنجان با نظم و امنیت خاص و در فضای معنوی و با همکاری مردم‌، مسئولان‌، نیروی انتظامی و دستگاه‌ های اجرایی ذی ‌ربط‌ برنامه روز 11 محرم را برگزار می‌ کند. 
احدیان یادآور شد: امیدواریم امسال نیز همچون سال ‌های گذشته شاهد حضور گسترده عزاداران حسینی و ارادتمندان به شیر زن دشت کربلا در این مراسم باشیم. 
وی با بیان اینکه دسته زینبیه اعظم زنجان به صورت مستقیم از شبکه‌ های سراسری نیز پخش می ‌شود، افزود: مراسم حرکت دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان به طور مستقیم از شبکه استانی اشراق و شبکه‌ های سراسری پخش می‌ شود. 
این مسئول با بیان اینکه در سال جاری طرح خادمان افتخاری حضرت زینب (س) برای جمع ‌آوری نذورات، حفاظت، انتظامات و تبلیغات اجرا می ‌شود، ادامه داد: امسال همیاران محرم در برگزاری هر چه باشکوه مراسم یازدهم محرم شرکت دارند.  
مسئول اطلاع‌رسانی مسجد زینبیه اعظم زنجان با بیان اینکه عزاداران نذورات خود را به افراد تعیین شده با لباس متحدالشکل و به صورت دو نفره در بین عزاداران حرکت می‌کنند، پرداخت کنند، افزود: دوربین تصویربرداری و همچنین تصویربرداری هوایی برای پخش عزاداری دسته زینبیه اعظم زنجان فعالیت دارند.
احدیان از حضور عکاسان و خبرنگاران برای پوشش تصویری و خبری دسته باشکوه زینبیه زنجان خبر داد.

گفتنی است،مسجد حسینیه اعظم زنجان یکی از بزرگترین مراکز مذهبی جهان تشیع است که مراسم عزاداری آن در سال 87 به عنوان دهمین میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: