موج رسا
معاون اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان:

معاون حمل  و نقل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: راه 60 مدرسه شهری و روستایی استان زنجان با برنامه ریزی های انجام شده، ایمن سازی شده است.

کد خبر: ۱۴۸۱۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۷

به گزارش موج رسا, مراسم آغازین طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راههای استان زنجان برگزار شد.

با حضور مسئولان استانی طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راههای استان زنجان با نواختن زنگ ایمنی در مدرسه روستای کوشکن آغاز شد.

در این مراسم  که همزمان با دومین روز هفته ایمنی راهها و با حضور  آقاخانی معاونت حمل  ونقل اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان  و جمعی از مقامات ومسئولان استانی برگزار شد.

 آقاخانی ضمن ابراز تاسف فراوان از تصادف خانواده چهار نفره ساکن اهل کوشکن که در حادثه برخورد با یک دستگاه تریلر در جاده زنجان – میانه جان خود را از دست دادند، گفت: نباید از نقش مهم  آموزش غافل شد.

وی افزود: در طرح ارتقا ایمنی دانش آموزان و مدارس حاشیه راههای استان  سعی شده است تا با استفاده از روش های مدرن آموزش ایمنی به دانش آموزان ازجمله هنرنمایش، که اثرگذاری ماندگاری در اذهان دارد و با استفاده از گروهها ی حرفه ای نمایش کودکان و موسیقی زنده و آموزشهای کلاسی در فضایی شاد و جذاب به آموزش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و فرهنگ ترافیکی پرداخته شود.

این مسئول گفت: این موضوع خوشبختانه با استقبال چشمگیر دانش آموزان همراه شده است.

وی افزود: این طرح از سال ۸۱ آغاز شده است و تا کنون ۶۰ مدرسه در سطح استان مشمول این طرح شده اند.

معاون حمل  و نقل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان ادامه داد: استان زنجان استان برتر در بین ادارات کل حمل و نقل و پایانه های کشور در طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها انتخاب شده است.

انتهای پیام/ن

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: