موج رسا
رئیس شورای شهر زنجان:

رئیس شورای شهر زنجان گفت: خدمات شهری از ظرفیت های خود برای ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش کرده و کتاب خوانی را در جامعه ترویج دهد.

کد خبر: ۱۴۸۲۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۹

به گزارش موج رسا, سعيد اميدي در جلسه علنی شورای شهر زنجان ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه (س) با اشاره به 24 آبان روز کتاب و کتابخوانی افزود:با توجه به گسترش فضای مجازی و استفاده از ابزارهای آی تی کتاب خوانی تحت الشعاع قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: آی تی و فضای مجازی می تواند در انتقال سریع محتوای کتاب به ما کمک کند ولی هرگز نمی تواند جایگزین خوبی برای کتاب باشد.

رئیس شورای شهر زنجان گفت: با توجه به خدماتی که در اختیار مدیریت شهری قرار دارد خدمات شهری می تواند با استفاده از ظرفیت های موجود در راستای کتاب و کتابخوانی تلاش کرده و فرهنگ کتاب خوانی را در جامعه نشر دهد.

امیدی با اشاره به هفته آخر آبان ماه /هفته کارآفرینی/ و لزوم توجه به این امر خاطر نشان کرد:در کشور با توجه به دغدغه و بیکاری جوانان و مقوله اشتغال باید به این امر توجه جدی شود.

وی با بیان اینکه کار آفرینی ارتباط مستقیمی با رشد کشور دارد اظهار داشت: کارآفرینان منشاء تحول در جامعه بوده و موجب پویایی جامعه هستند.

امیدی افزود: با توجه به اینکه شوراء منتخبین مردم هستند باید در حوزه شهری و با همکاری شهرداری برای کار آفرینی تلاش كرده و در این مورد نقش ایفاء کنند.

رئیس شورای شهر زنجان گفت:اولین کمکی که شهردای و مدیریت شهری می تواند در این زمینه داشته باشد آموزش اصول و مبانی کار آفرینی است.

وی تصریح کرد علاوه بر آن باید در درسترسی به منابع کار آفرینی با ایجاد شبکه های اجتماعی و گسترش آن تلاش کند.

وی با اشاره به عملکرد خوب مدیریت شهری در انتقال بازار روز به منطقه جدید گفت: این تجربه موفق با اینکه انتقاداتی نیز داشت ظرفیت مدیریت شهری را در کار آفرینی نشان داد زیرا بازار روز به گسترش کار آفرینی برای فعالان آن کمک زیادی می کند.

انتهاي پيام/

منبع:مهرزنجان

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: